Rejs w Grecji 01-08.08.2015 na 4-kabinowym jachcie

Kod rejsu: GR-S4 => zakończony

Termin: 01 -08.08.2015 (7 dni) 
Zaokrętowanie: 01.08.2015 Marina Alimos, Kalamaki, Ateny, godzina 1500
Wyokrętowanie: 08.08.2015 Marina Alimos, Kalamaki, Ateny, godzina 0900
Trasa: Ateny – Hydra – Milos – Serifos – Siros – Kithnos – Agina – Ateny
Jacht: Ocenanis 440, Bavaria 47
Cena: 1750 PLN

 

 

SANYO DIGITAL CAMERA

Grecja ma w sobie to coś, co sprawia, iż żeglujemy po jej zakamarkach kilka miesięcy każdego roku… już tyle lat…

Zaczynamy i kończymy rejs w Kalamaki (Marina Alimos), w Atenach. Jeżeli wystarczy nam czasu powinniśmy zwiedzić najsłynniejszy z zabytków greckiej stolicy – stojący na wzgórzu Akropol Partenon – świątynia Ateny Partenos zbudowana z białego marmuru.

Potem oddalimy się od ogromnego miasta i pożeglujemy już w dużo ciekawsze miejsca, jak np:

 • … miasto Epidauros z jednym z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – teatrem antycznym z IV w p.n.e. P1080753na 14 tyś. miejsc i niesamowitą akustyką, tam też nas nie powinno zabraknąć. Poza amfiteatrem – niedaleko portu jest zatopione miasto, które również można zobaczyć pływając jedynie z maską i rurką, doskonałe doznanie pływania nad ruinami sprzed tysięcy lat….
 • O Hydrze pisaliśmy już wiele razy, byliśmy tam wiele razy i zamierzamy jeszcze wiele razy tam zawitać. Hydra to miejsce przyciągające wszelkie artystyczne dusze. Malowniczy port w pięknej zatoczce, kolorowe sklepiki tworzące targowisko, ciasne uliczki i strome schody między białymi ścianami, przerywanymi co jakiś czas stuletnimi bramami, jedynie słuszny transport w postaci osiołków (no poza dwoma śmieciarkami) i charakterystyczną wieżą zegarową klasztoru Panagia… – nic dziwnego, że Cohen właśnie to miejsce wybrał na swój domek letniskowy…
 • SANYO DIGITAL CAMERAPoros jest kolejnym magicznym miejscem! zobaczymy tam głównie białe domy z czerwonymi dachami i białą więżą zegarową na szczycie wzgórza, także wąski przesmyk między wyspą a lądem, którym pożeglujemy (rewelacja!) i wiele innych atrakcji (m.in. Klasztor Zoodochos Pigi – Matki Boskiej Życiodajnego Zródła, ruiny świątyni Posejdona, Diabli Wąwóz czy cytrusowy gaj Lemonodasos). Możemy wypożyczyć skutery lub kłady i zwiedzić wyspę szybciej, przyjemniej, oszczędzając siły na wieczorną wizytę w greckiej tawernie :-)
 • Spetses – to wyspa porośnięta sosnami, ze sławnym, historycznym klasztorem Św. Mikołaja, gdzie 3 kwietnia 1821r. mieszkańcy złożyli przysięgę „wolność lub śmierć” podczas powstania o niepodległość. Również bardzo ciekawe miejsce.
 • Navplion, na samym końcu Zatoki Argolidzkiej (na Peloponezie) – to tajemnicze miasto, które w latach 1829-1834 było pierwszą stolicą nowożytnego państwa greckiego. Tam znajdziemy zamki na wzgórzu, skąd widoki są nie do opisania! Oto wspomnienia z rejsu z wizytą w Navplion => tutaj
 • Inne, również bardzo atrakcyjne miejsca Zatoki Sarońskiej i Zatoki Argolidzkiej: Perdika (na wyspie Aigina, Zat. Sarońska), Vathi (na Płw. Methana),Methana, Leonidion, Astros… można wymieniać… tu jest po prostu pięknie!

Będziemy analizować prognozy pogody i na bieżąco ustalać konkretny plan żeglugi. Trasa, jak zawsze – uzależniona jest od warunków pogodowych, ale i od chęci załogowych oczywiście również! Nie zabraknie czasu na zwiedzanie, postojów na kotwicy, kąpieli w czystej wodzie /dla chętnych :-) w każdym razie znamy kotwicowiska z najczystszą wodą/, wypróbowania greckiej kuchni…

Jeżeli czas i waruki pogodowe pozwolą – ruszymy na Cyklady, a tam m.in:

 • MilosCyklady_2010_gosia_talar (52) – to wyspa z fantastycznymi formami skalnymi (Kleftiko!), również pochodzenia wulkanicznego, jak Santorini. To właśnie tam odnaleziono sławny posąg Wenus z Milo, której oryginał jest w Luwrze i to tam odkryliśmy tajemnicze groty, penetrowane już za każdym razem na naszych rejsach po Cykladach. Nie sposób pominąć sprytnie schowanej zatoczki Fytopotamos Bay i świetnie chronionego portu w stolicy wyspy – Adhamas,
 • Santorini (Thira) – wyspa zwana „diamentem” archipelagu Cyklad. Stanowi ona krawędz zatopionego wulkanu, którego wybuch w 3000 r. p.n.e. ukształtował wyspę. Pozostałością po wybuchu jest caldera, urwisko w kształcie półksiężyca. Mówi się o tej wyspie jako o najwspanialszym miejscu na świecie dla romantyków! Sam widok miast na górze i kolor skał, podziwiane z pokładu jachtu, którym można wpłynąć do samego środka wyspy – to ogromne wrażenie! Awpłynięcie do Santorini nocą – zapamięta każdy na całe życie! Cos niesamowitego!
 • SANYO DIGITAL CAMERAAmorgos – to górzysta wyspa z imponującymi klifami i z wyjątkowo przejrzystą wodą. To tutaj właśnie Luc Bresson kręcił swój słynny film „Wielki błękit”, a do wraku MV Olympia można bardzo blisko podpłynąć jachtem, do tego sam klimat wyspy, widoki => bajeczne miejsce!
 • inne ciekawe miejsca: Ios, Paros, Naxos, FolegandrosSerifos, Kithnos, Siros,
 • słynne Mykonos i wiele innych …

Grecja to także wspaniała tawerniana kuchnia, a w niej m.in. smażone kalmary, grillowany i smażony octopus,
kalmary z sosie pomidorowym i greckim serem feta, samożone i grilowane ryby, small fish (małe rybki), krewetki, muszle, musaka, dolmades (gołąbki z liści winogron), faszerowane pomidory i papryki, sałatka grecka, tzatziki, kolokitokeftedes, placuszki z cukinii, bakłażan, horta, suflaki, kleftiko, zapiekany ser, feta saganaki, baclava, kataifi i inne…).

Zabieramy ze sobą gitary i śpiewniki, wędki, aparaty fotograficzne, płytki CD z ulubioną muzyką… – a przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie!


g23W trakcie rejsu można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Nasza Akademia Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie, stawiać i zrzucać żagle, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

epidavrosKapitanami jachtów będą fachowcy, jak zawsze, osoby znające akwen, lokalne zwyczaje, żeglujące wiele lat po greckich wodach, chętnie przekazujące wiedzę i łatwo nawiązujące pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Cyklady_2010_gosia_talar (7)Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

GR-S4: 01 – 08.08.2015 (7 dni)

 • Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu (Marina Alimos, Kalamaki, Ateny), godzina 1500
 • Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu (Marina Alimos, Kalamaki, Ateny), godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania wieczorem dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu

Planowana trasa rejsu:

Ateny – Hydra – Milos – Serifos – Siros – Kithnos – Agina – Ateny

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 

gr_cyklady+saronska_mapa


Bavaria 47 dł. 14,68m kabiny: 4 koje: 8+2 rocznik: 2006 więcej info
Oceanis 440 dł. 13,66m kabiny: 4 koje: 8+2 rocznik: 1999 (2013) więcej info

 

 

Cena: 1750 PLN

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
  • opiekę kapitana
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • pościel, ręczniki
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • sprzątanie po rejsie
  • ubezpieczenie NW na jachcie
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpueczeniowe – turystyczne Tramp)
  • składki na kaucję zwrotną po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/osobę (zbierana na poczet ew. szkód powstałych z winy uczestnika)
  • własnych wydatków (wycieczki, tawerny, napoje procentowe)
 • inne uwagi:
  • składka na wyżywienie, paliwo do jachtu, opłaty portowe => ok. 90 EUR /osobę zbierana w dniu zaokrętowania, rozliczana wspólnie z załogą (kapitan zwolniony)
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

 

WSPOMNIENIA Z REJSÓW Z GRECJI

 1. Majówka 2015 z dziećmi w Grecji na Cyclades 50.5 => foto
 2. Pierwszy rejs morski 2-miesięcznego Stasia Rybickiego 14-24.11.2013 na Cyclades 50.5 => foto
 3. Rejs na Nowy Rok 2013 po greckich wyspach => foto
 4. Kurs kurs na st.j w rejsie po Cykladach i Zat. Sarońskiej, 22.09 – 06.10.2012, s/y Minos (SO 37.1) => video
 5. Rejs 04.08 – 18.08.2012, Dodekanez + Cyklady, s/y Peristera (Oceanis 473) => foto
 6. Rejs Grecja – Cyklady 21-29.07.2012 z Portugalczykami, s/y Shamrock (Oceanis 440) => foto
 7. Rejs 14-21.07.2012, na Cyclades 50.5, ekipa polsko-australijsko-holenderska => foto
 8. Rejs rodzinny z 7-miesięcznym niemowlakiem, 30.06 – 07.07.2012 na s/y Selene (Bavaria 41) => foto
 9. Rejs 23-30.06.2012 z ukraińską ekipą po Cykladach i Zat. Sarońskiej na Cyclades 50.5 => foto
 10. Kurs na sternika jacht. w rejsie po greckich wyspach, 24.09 – 08.10.2011, Oceanis 400, Oceanis 351 => video
 11. Rejs po Wyspach Jońskich 13.08 – 27.08.2011 na SO 42.1 i Dufour 454 => foto
 12. Rejs 23-30.07.2011 z Amerykanami w Grecji na s/y Iris (Bavaria 47) => foto
 13. Rejs urodzinowo – imieninowy 08.04 – 16.04.2011 po Cykladach na Cyclades 50.5 => foto
 14. Kurs na st.j w rejsie po greckich Cykladach 11-25.09.2010, s/y Selene (B41), s/y Enzo (Teliga104R) => foto
 15. Rejs z Francuzami 10.07 – 17.07.2010 na s/y Sea Walk (Cyclades 50.5) => fot. Ania
 16. Rejs z Francuzami 10.07 – 17.07.2010 na s/y Sea Walk (Cyclades 50.5) => fot. Gosia
 17. Rejs z Amerykanami 02.07 – 10.07.2010 na s/y Christiana VIII (Ocean Star 60.1) => foto
 18. Rejs z Amerykanami 02.07 – 10.07.2010 na s/y Christiana VIII (Ocean Star 60.1) => video
 19. Rejs rodzinny w Grecji, 25.06 – 03.07.2010, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => foto
 20. Rejs rodzinny w Grecji, 25.06 – 03.07.2010, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => video
 21. Żeglowanie, nurkowanie, 17.10 – 24.10.2009, s/y Caryanda (Oceanis 400) => foto
 22. Szkolenie issa, manewrowanie 10.10 – 17.10.2009. s/y Blue Bird II, s/y Shamrock (Oceanis 440) => foto
 23. Kurs na st. jacht. w rejsie po Cykladach 26.09 – 10.10.2009, s/y Jacob (So 37.1), s/y Selene (B41) => foto
 24. Kurs na st. jacht. w rejsie po Cykladach 26.09 – 10.10.2009, s/y Jacob (So 37.1), s/y Selene (B41) => video
 25. Rejs 26.09 – 03.10.2009 na s/y Meridien (Sun Odyssey 45.1) => foto
 26. Rejs przez KANAŁ KORYNCKI w Talary dwa na kat. Belize 43 => video
 27. Rejs rodzinny 29.08 – 05.09.2009 na s/y Caryanda (Oceanis 400), s/y Selene (Bavaria 41) => foto
 28. Rejs rodzinny 29.08 – 05.09.2009 na s/y Caryanda (Oceanis 400), s/y Selene (Bavaria 41) => video
 29. Rejs osób niedosłyszących z Fundacji „Echo”, 15.08 – 22.08.2009, s/y Sprider (Oceanis 440) => foto
 30. Rejs osób niedosłyszących z Fundacji „Echo”, 15.08 – 22.08.2009, s/y Sprider (Oceanis 440) => video
 31. Grecja 13-20.07.2009 – rejs grecką rodziną na s/y Princess (Bavaria 44) => video
 32. Rejs z greczynkami: „Ladies Crew only 30/30″, s/y Iris (Bavaria 47) => video
 33. Rejs Ali i Arka – kurs na st.j i podróż poślubna 06.06 – 20.06.2009, s/y Mickey (Oceanis 351) => foto
 34. Rejs 18.10 – 28.10.2008 na s/y Blue Bird II (Oceanis 440) => video
 35. Rejs przez Kanał Koryncki , 11 – 18.10.2008, s/y Iris (B47), s/y Legend IV (Olympic Sea 42) => foto
 36. Rejs przez Kanał Koryncki , 11 – 18.10.2008, s/y Iris (B47), s/y Legend IV (Olympic Sea 42) => video
 37. Rejs – Grecja 27.09 – 11.10.2008, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => foto
 38. Rejs – Grecja 27.09 – 11.10.2008, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => video
 39. Rejs w Grecji 20.09 – 04.10.2008 na s/y Thetis (Baaria 42) => foto
 40. Rejs w Grecji 16-30.08.2008 – Polska, Niemcy, Grecja na s/y Anna (Cyclades 50.5) => video
 41. Grecja 09-15.08.2008 – Hiszpanie i s/y Extasea (Alpha 51) => video
 42. Rejs ze Szwedami 19-26.07.2008 – Rodzinne żeglowanie w Grecji na s/y Mickey (Oceanis 351) => video
 43. Żeglowanie i nurkowanie pośród greckich Cyklad, 20-30.10.2007, Cyclades 50.5, Oceanis 400 => foto
 44. Cyklady na Cyklades 50.5 13-20.10.2007 => foto
 45. Rejs w Grecji 14 – 29.10.2006 na s/y Legend II i s/y Legend III (Olympic Sea 42) => foto

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie my przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125