O nas

Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting działa od 2007r., jednak nasze doświadczenia w prowadzeniu rejsów, szkoleń, organizacji wyjazdów czy czarterowaniu jachtów sięgają wielu lat wstecz. 

Pływaliśmy po Bałtyku i Morzu Północnym na opalach, J-80, carterach czy nefrytach, kiedy śródziemnomorskie akweny nie były jeszcze tak popularne. Wpływało się do portów na żaglach, kiedy psuły się silniki, czy manewrowało rumplem zapasowym, kiedy spadały sterociągi. Sztormy wiele nauczyły. To były cenne lata!

Transatlantyckie  i bałtyckie rejsy na naszych polskich żaglowcach poszerzyły horyzonty, a uczestnictwo w damskich regatach dookoła świata na małym 8,5m jachcie – pozwoliło spojrzeć na żeglarstwo z zupełnie innej perspektywy… Kolejne lata spędzone w różnych firmach czarterowych, pływając z polskimi i międzynarodowymi załogami  – zaznajomiły nie tylko z wieloma odmiennymi typami jachtów, chętnie czarterowanymi na całym świecie, ale pokazały atrakcje danego akwenu i przyniosły nowe przyjaźnie z mieszkańcami…

Posiadamy bogate, wielopłaszczyznowe doświadczenie!

DSC00683Zorganizujemy rejs, czy wyczarterujemy jacht – gdziekolwiek będzie zapotrzebowanie!

Żeglowaliśmy już po najdalszych akwenach świata… Byliśmy w Tajlandii i na Malediwach, na Wyspach Kanaryjskich, Wyspach Karaibskich, na Seszelach i Wyspach Galapagos, w Panamie i na Wyspach Zielonego Przylądka… Morze Śródziemne jest nam doskonale znane, podobnie jak Morze Północne, Bałtyk czy Norwegia. Wszędzie mamy sprawdzone kontakty. Pomagamy w znalezieniu dogodnych lotów, w przygotowaniu atrakcji turystycznych na miejscu, doradzamy, gdzie warto dobrze zjeść i co zobaczyć, ubezpieczamy (skipperów, kaucję i od KLiNW), dowodzimy, działamy kompleksowo!

Chętnie podejmujemy kolejne wyzwania!

Zgłaszają się do nas zarówno grupy zorganizowane, firmy, rodziny z dziećmi, jak i osoby pojedyncze, w różnym wieku. Do każdego podchodzimy indywidualnie.

Docieramy do szerokiego grona zainteresowanych!

Solidnie szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować i praktycznie wykorzystywać poznawaną wiedzę. Prowadzimy też stacjonarne szkolenia na radiooperatorów, zintegrowane kursy bezpieczeństwa, warsztaty z nawigacji, astronawigacji, meteorologii i z przepisów…

Współpracujemy z profesjonalistami. Nasi skipperzy i instruktorzy posiadają najwyższe uprawnienia, bogate doświadczenie i przyjazne nastawienie do załogi. Znają doskonale też akwen, na którym organizowany jest dany rejs.W przypadku pośrednictwa w czarterowaniu jachtów – polecamy tylko sprawdzone firmy.

..nasza młodzież... w wieku 1,5 roku - 11 lat, od prawej: Natka, Staś, Zosia, Agatka, Jaś, PawełŻeglarstwo to nasza pasja!

Ahoj i do zobaczenia na pokładzie!

Z żeglarskimi pozdrowieniami

Załoga Talar Jachting

Ps1. Do 2013r. nasza Szkoła Żeglarstwa działała pod nazwą skróconą „Talar Sisters„. Wspomnienia z poprzednich naszych wyjazdów można znaleźć pod adresem:
www.talar-sisters.pl/wspomnienia

Ps2. Wspomnienia z rejsów 1998 –  2009r => są tutaj

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125