Rejs po Wyspach Karaibskich 28.11-12.12.2015 na kat. Lagoon 380

Kod rejsu: Karib_2II – zakończony

Termin: 28.11 – 12.12.2015 (14 dni)
Zaokrętowanie: 28.11.2015 Le Marin (Martynika), godzina 1700
Wyokrętowanie: 12.12.2015 Le Marin (Martynika), godzina 0900
Trasa: Martynika – Dominika – St.Vincent i Grenadyny – St. Lucia – Martynika
Jacht: katamaran Lagoon 380
Cena: 1050 EUR

 

Płyniemy już w co najmniej 2 katamarany! Będzie wesoło!!! Zapraszamy do przyłączenia się do nas!

Te piękne plaże z palmami czy dzikie lasy z wodospadami, rosnące banany na drzewach, tropikalna roślinność, najznakomitsze grapefruity, czy ananasy wyrastające z ziemi, krystalicznie czysta i ciepła woda, gorąco, wietrznie, specyficzna, przyjazna ludność, różne państwa … => wciąż zachęcają kolejne rzesze żeglarzy, żeby tam pojechać! Bo cóż nam więcej potrzeba => wiatru, morza i piękna krajobrazu…

Rejs po Karaibach to niezapomniana przygoda!

Nie należy myśleć jednak, iż bez porządnego żeglowania się tam nie obędzie! Przeloty między wyspami, gdzie jest tylko ocean – to czasem 15-30 Mm. Płynąc wzdłuż wyspy jesteśmy osłonięci przed falą i wiatrem, ale na otwartej przestrzeni… – mamy kilka godzin świetnej żeglugi raz z falą i wiatrem, a raz pod…

Karaiby dostarczają wrażeń pod każdym względem! Dlatego tak chętnie co roku tam wracamy!

...tu też kręcili Piratów z Karaibów, Indian River, Dominika

Dominika – wspaniała, dzika, zielona wyspa, górzysta, zalesiona, pochodzenia wulkanicznego, jedyna w swoim rodzaju. Stanowi państwo o tej samej nazwie. Posmakujemy tutaj najlepszych grapeiftutów jakie się komukolwiek przyśniły, popłyniemy dziką Indian River, która zachwyca przedziwnymi korzeniami drzew oraz szczególnym trunkiem o pięknej nazwie
Dynamit, spotkamy miłych i sympatycznych ludzi, przyjaciół naszych od lat… Wspomnienia z mantrowego rejsu po Dominice można przeczytać tutaj.

P1090048 (Large)

St. Vincent i Grenadyny – to znany nam z pocztówek karaibski raj 30 wysp, a raczej wysepek i atoli, piaszczystych plaży z palmami, ciągnących się na odcinku ok. 60 km od St. Vincent do Grenady, obmywanych po wschodniej stronie przez fale Oceanu Atlantyckiego a od zachodniej przez fale Morza Karaibskiego. Każda z tych wysp jest inna. Otoczone rafami koralowymi i lazurowym morzem posiadają najpiękniejsze plaże na Karaibach.

Warto tu zobaczyć m.in:

  • St. Vincent – wysoka, zielona wyspa, otoczona zewsząd deszczowym lasem tropikalnym. Możemy zorganizować wycieczkę do wulkanu Soufriere (1220 m n.p.m.). Znajduje się tutaj też znana zatoczka Wallilabou Bay, słynąca z nakręconego tam filmu „Piraci z Karaibów”, a także ciekawa miejscowość – stolica Kingstown oraz wiele innych pochowanych fajnych zatoczek…
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERAMayreau z ulubioną zatoczką Salt Whistle Bay, także ze świetną knajpką Boba Marley’a i jej właścicielem Robertem, tam też zapewne spotkamy przyjaciela Denisa, który zorganizuje dla nas barbeque przy ognisku na znanym archipelagu Tobago Keys…
  • Palm Island – prywatna wyspa z zielonymi palmami i białym piaseczkiem, gdzie Pinacolada smakuje jak nigdzie indziej…
  • Clifton przy Union Island – z widowiskowym, małym lotniskiem tuż przy porciku, otoczonego rafami
  • Mustique – kolejna ciekawa wyspa z archipelagu Grenadyn, gdzie mają swoje letniskowe domki m.in. Mick Jagger, Bryan Adams czy Eric Clapton i inne….

OLYMPUS DIGITAL CAMERASt.Lucia – kolejna przepiękna wyspa – stanowiąca jednocześnie państwo, z charakterystycznym, podwójnym szczytem „The Pitons„, wyrastającym z wody na wysokość 2000 stóp, widocznym już z daleka. Wzniesienia te w 2004 r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Każdy żeglarz trafia również do bajecznej zatoczki Marigot Bay, nie sposób jej pominąć! Tu też warto zorganizować całodzienną wycieczkę z lokalnym posiłkiem.

Grenada – to znów inne państwo, w skład którego wchodzi wyspa Grenada i jeszcze inne, mniejsze: Carriacou, Ronde Island, Mała Martynika. Wszystkie godne polecenia, szczególnie Carriacou, z jej specyficzną ludnością i niespotykanymi sklepikami, a także sama Grenada – ze sporą ilością fajnych kotwicowisk i urozmiconym wnętrzem…

Martynika – francuska wyspa, górzysta, wulkaniczna. Ciekawe kotwicowiska to Les Anses – d’Arlet, Anse Mitan, Anse Turin i miasteczko Saint Pierre, stolicą jest Fort de France, a my zaczynamy i kończymy na południu – w Le Marin.


OLYMPUS DIGITAL CAMERAW trakcie rejsu można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Nasza Akademia Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie, stawiać i zrzucać żagle, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

Kapitanami jachtów będą fachowcy, jak zawsze, osoby znające akwen, lokalne zwyczaje, żeglujące wiele lat po karaibskich wodach, chętnie przekazujące wiedzę i łatwo nawiązujące pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

w Walilabou Bay (St. Vincent)

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

Karib_2: 28.11 – 12.12.2015 (14 dni)

 • Zaokrętowanie: 28.11.2015 Le Marin (Martynika), godzina 1700
 • Wyokrętowanie: 12.12.2015 Le Marin (Martynika), godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania wieczorem dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu

Planowana trasa rejsu:

Martynika – Dominika – St.Vincent i Grenadyny – St. Lucia – Martynika 

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 

karaiby

katamaran Lagoon 380

rok produkcji 2015
kabiny/koje 4 / 8
całkowita długość 11,55 m
szerokość 6,53 m
zanurzenie 1,15 m
WC/prysznic 2 / 3
zbiorniki na wodę 600 l
zbiorniki na paliwo 200 l
pow. żagli 1 25 m²
silniki 2x29 km 
=> bardzo wygodna jednostka, posiada 4 spore 2-osobowe kabiny z łazienkami (mieści się dużo bagażu :-), 2 WC i prysznice z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie, przestronny salon, siatka na dziobie pomiędzy kadłubami, w pełni wyposażony kambuz (z lodówką i piekarnikiem).. elektryczną windę kotwiczną, autopilot, VHF, GPS, sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami, pełne wyposażenie nawigacyjne, ratownicze, PPOŻ, ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę do schodzenia do wody, co ułatwia kąpiele, pełnolistwowy grot, dodatkowo wentylatory w każdej kabinie, panele słoneczne, inwerter, sprzęt ABC nurkowania…


Cena: 1050 EUR

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
  • opiekę profesjonalnego skippera znającego akwen
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • pościel, ręczniki
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • sprzątanie po rejsie
  • ubezpieczenie NW na jachcie
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu (przelot samolotem z PL na Martynikę to koszt ok. 3000 PLN /zdarzają się okazję po 300 EUR w dwie strony, trzymamy „rękę na pulsie”!/, latają z Warszawy linie Air France, z Paryża Air Caraibes i inne, pomagamy w rezerwacji!)
  • wyżywienia, opłat portowych, opłat granicznych, paliwa do jachtu
   => będą opłacane ze wspólnej kasy: ok. 150 EUR + 180 USD /osobę (składka do rozliczenia z załogą), kapitan zwolniony
  • dojazdu z/na lotnisko => ok.20 EUR/osobę
  • kaucji 60 EUR/osobę (z czego 20 EUR zwrotne po bezawaryjnym przebiegu rejsu, pozostała kwota 40 EUR bezzwrotna, przeznaczona na ubezpieczenie kaucji)
  • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
 • inne uwagi:
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

 

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125