Karaiby z małymi dziećmi – rejs na wygodnym katamaranie Lagoon 400

Kod rejsu: Karib_D2 – zakończony

Termin: 28.11 – 12.12.2015 (14 dni)
Zaokrętowanie: 28.11.2015 Le Marin (Martynika), godzina 1700
Wyokrętowanie: 12.12.2015 Le Marin (Martynika), godzina 0900
Trasa: Martynika – Dominika – St.Vincent i Grenadyny – St. Lucia – Martynika
Jacht: katamaran Lagoon 400
Cena:  4100 EUR / rodzinę (2 kabiny dwuosobowe)

 

Jeżeli zależy Ci na aktywnym spędzeniu urlopu ze swoim dzieckiem – żeglarstwo jest doskonałym wyborem!

Żeglują z nami zarówno dzieci kilkumiesięczne, a także kilku i kilkunastoletnie.

Małe dzieci szybko się nudzą, a więc trzeba je czymś zająć – np. wiązaniem węzełków, sterowaniem, a nawet wyznaczaniem kursu, czy obserwowaniem innych jednostek…

Z wieloletnich doświadczeń wynika, iż dzieci bardzo dobrze odnajdują się na jachcie i chętnie pomagają we wszelkich pracach!

Nasz Staś miał 1,5 roku kiedy popłynął z nami w rejs po Wyspach Karaibskich. Świetnie sobie radził! Powiesiliśmy mu nosidełko od samochodu na linie dokoła bimini, które robiło za bezobsługową kołyskę. Miał też hamak i swój basenik, w którym kąpał się codziennie. Uwielbiał pluskać się w oceanie, jeździć pontonem, podziwiać ryby, delfiny i zajadać się lokalnymi owocami i lobsterami. Kiedy chcieliśmy wyjść wieczorem do restauracji na kolację – zabieraliśmy wózek ze śpiącym Stasiem i już.

Wszystko da radę zorganizować! Wystarczą dobre chęci i zdanie się na nasze doświadczenie. AHOJ !Żeglujemy ze Stasiem odkąd skończył 2 miesiące, a teraz (18 miesięcy) ma za sobą już 8 rejsów… żeglował w Grecji, Chorwacji, we Włoszech i Słowenii, po Wyspach Karaibskich i Wyspach Kanaryjskich… ma nawet swoją książeczkę żeglarską :-)

Też obawialiśmy się przed 8-godzinnym przelotem na Martynikę, ale niepotrzebnie. W samolocie jest sporo miejsca, żeby małe dziecko mogło pochodzić. Poza tym dla niemowlaków przydzielane są odpowiednie miejsca na tak długich trasach przelotowych. Wszystko pomagamy załatwić, o nic nie trzeba się martwić!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z grudniowego rejsu 2014 po Wyspach Karaibskich => tutaj.

Każdy rejs z dziećmi jest odpowiednio zaplanowany i dostosowany indywidualnie do potrzeb danej rodziny.
...tyle nowych rzeczy dookoła...Dzienne rejsy nie mogą być zbyt długie i należy je uatrakcyjniać. Stąd planujemy zazwyczaj kilkugodzinne „przeloty” żeglarskie w ciągu dnia (uczymy się chodzić po jachcie, mówimy co można robić, a co nie, na co zwracać uwagę itd, uczymy się wspólnie stawiać żagle, sterować, obserwować, dyskutujemy o prawie drogi – kto ma pierwszeństwo, a kto nie, uczymy się wykorzystywać różne przyrządy znajdujące się na jachcie, wiązać węzełki, cumować, łowimy ryby…), po czym stajemy na kotwicowisku, kąpiemy się, wygłupiamy, wodujemy ponton i jeździmy pontonem z silnikiem zaburtowym, gotujemy lunch na jachcie lub idziemy do knajpki, a na wieczór/popołudnie cumujemy w porcie lub stoimy na kotwicy.

Jest czas na zwiedzanie, spacery, morskie opowieści przy gitarze, zabawy dzieci i przede wszystkim – oceaniczne kąpiele w bajkowym klimacie. Nie ma czasu, żeby się nudzić!

...płyniemy z Dominiki na Grenadyny...Poznajemy inne rodziny, zawieramy nowe znajomości… Wiele osób żegluje ze swoimi pociechami, stąd w portach często jest okazja do międzynarodowych spotkań, dyskusji, zabaw, a nowe przyjaźnie często owocują spotkaniami przez wiele lat…

Nocne wejścia do portów to także niesamowita przygoda… – oglądanie fosforyzującego planktonu, szukanie główek wejścia do portu, odnajdywanie odpowiedniej charakterystyki światła…

Dzieci to lubią i bardzo wiele się uczą!

Bezpieczeństwo jest oczywiście najważniejsze!

Z przyjaciółmi z Dominiki - Dori i StevemOkrętujemy się na duży, bezpieczny, sprawdzony katamaran typu Lagoon 400 (z 4 kabinami dwuosobowymi każda z łazienką z ciepłą wodą i prysznicem i dwoma kabinami pojedynczymi), wyposażony we wszelkie niezbędne elementy, konieczne do bezpiecznego i komfortowego żeglowania po danym akwenie. Poza standardowym wyposażeniem (nawigacyjnym, ratunkowym, hotelowym, p.poż) – na relingu wywieszamy siatkę (szczególnie w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają chodzić), organizujemy dodatkowe, dopasowane kamizelki asekuracyjne dla najmłodszych, organizujemy odpowiednią żywność a także zwiększamy wyposażenie kuchenne, jeżeli jest taka potrzeba. Wózki, nosidełka, specjalne ubranka, lekarstwa czy witaminy – rodzice zabierają już indywidualnie, ale na katamaranie jest dużo miejsca, żeby wszystko odpowiednio „zaształować”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANie bójmy się, że nasze dziecko będzie miało chorobę morską! Staramy się tak dopasowywać trasę do warunków pogodowych, aby nikt nie czuł się w jakikolwiek sposób niekomfortowo. Dzieci bardzo dobrze znoszą pobyt na bujającym sie jachcie, zupełnie jak w kołysce :-) Prędzej rodzice dostają choroby morskiej niż ich dzieci :-)

Utrzymujemy kontakt z wieloma rodzinami, które zdecydowały się popłynąć z nami w rejs morski ze swoimi pociechami. Niejedna wspomina tę przygodę jako najpiękniejsze wakacje i planuje kolejne!


O akwenie…

IMAG1936 (Large)Kiedy u nas zima za oknem – na Karaibach świeci piękne słońce, temperatury wody i powietrza sięgają + 30°C, jest wiatr, jest raj!

Już raz spędziliśmy Święta Bożego Narodzenia i Sylwester w tropikach… Klimat w porcie jest super… po uroczystej kolacji idziemy z gitarą do innych załóg i wspólnie śpiewamy kolędy… w krótkich rękawkach i krótkich spodenkach, a na jachcie wisi ozdobiona palma w ramach tradycyjnej choinki.. Jest zupełnie inaczej, ale jakże ciekawie, całkowicie egzotycznie!

A sam Sylwester w gronie mieszkańców Wysp Karaibskich, tańczących na ulicach w rytmach reggae – to niezapomniane przeżycie!

Kto ma dość zimy i świątecznych przygotowań, ma czas i ochotę – zapraszamy na bożonarodzeniowo – sylwestrowy rejs na Wyspy Karaibskie!

…lobstery z grilla – rewelacja!

Tam jest po prosu pięknie! Do tego żeglarsko, ciepło i klimatycznie!

Te piękne plaże z palmami czy dzikie lasy z wodospadami, rosnące banany na drzewach, tropikalna roślinność, najznakomitsze grapefruity, czy ananasy wyrastające z ziemi, krystalicznie czysta i ciepła woda, gorąco, wietrznie, specyficzna, przyjazna ludność, różne państwa … => wciąż zachęcają kolejne rzesze żeglarzy, żeby tam pojechać! Bo cóż nam więcej potrzeba => wiatru, morza i piękna krajobrazu…

Rejs po Karaibach to niezapomniana przygoda!

Nie należy myśleć jednak, iż bez porządnego żeglowania się tam nie obędzie! Przeloty między wyspami, gdzie jest tylko ocean – to czasem 15-30 Mm. Płynąc wzdłuż wyspy jesteśmy osłonięci przed falą i wiatrem, ale na otwartej przestrzeni… – mamy kilka godzin świetnej żeglugi raz z falą i wiatrem, a raz pod…

Karaiby dostarczają wrażeń pod każdym względem! Dlatego tak chętnie co roku tam wracamy!

P1090048 (Large)

St. Vincent i Grenadyny – to znany nam z pocztówek karaibski raj 30 wysp, a raczej wysepek i atoli, piaszczystych plaży z palmami, ciągnących się na odcinku ok. 60 km od St. Vincent do Grenady, obmywanych po wschodniej stronie przez fale Oceanu Atlantyckiego a od zachodniej przez fale Morza Karaibskiego. Każda z tych wysp jest inna. Otoczone rafami koralowymi i lazurowym morzem posiadają najpiękniejsze plaże na Karaibach.

Warto tu zobaczyć m.in:

  • St. Vincent – wysoka, zielona wyspa, otoczona zewsząd deszczowym lasem tropikalnym. Możemy zorganizować wycieczkę do wulkanu Soufriere (1220 m n.p.m.). Znajduje się tutaj też znana zatoczka Wallilabou Bay, słynąca z nakręconego tam filmu „Piraci z Karaibów”, a także ciekawa miejscowość – stolica Kingstown oraz wiele innych pochowanych fajnych zatoczek…
  • IMAG1856 (Large)Mayreau z ulubioną zatoczką Salt Whistle Bay, także ze świetną knajpką Boba Marley’a i jej właścicielem Robertem, tam też zapewne spotkamy przyjaciela Denisa, który zorganizuje dla nas barbeque przy ognisku na znanym archipelagu Tobago Keys…
  • Palm Island – prywatna wyspa z zielonymi palmami i białym piaseczkiem, gdzie Pinacolada smakuje jak nigdzie indziej…
  • Clifton przy Union Island – z widowiskowym, małym lotniskiem tuż przy porciku, otoczonego rafami
  • Mustique – kolejna ciekawa wyspa z archipelagu Grenadyn, gdzie mają swoje letniskowe domki m.in. Mick Jagger, Bryan Adams czy Eric Clapton i inne….

OLYMPUS DIGITAL CAMERASt.Lucia – kolejna przepiękna wyspa – stanowiąca jednocześnie państwo, z charakterystycznym, podwójnym szczytem „The Pitons„, wyrastającym z wody na wysokość 2000 stóp, widocznym już z daleka. Wzniesienia te w 2004 r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Każdy żeglarz trafia również do bajecznej zatoczki Marigot Bay, nie sposób jej pominąć! Tu też warto zorganizować całodzienną wycieczkę z lokalnym posiłkiem.

Grenada – to znów inne państwo, w skład którego wchodzi wyspa Grenada i jeszcze inne, mniejsze: Carriacou, Ronde Island, Mała Martynika. Wszystkie godne polecenia, szczególnie Carriacou, z jej specyficzną ludnością i niespotykanymi sklepikami, a także sama Grenada – ze sporą ilością fajnych kotwicowisk i urozmiconym wnętrzem…

Martynika – francuska wyspa, górzysta, wulkaniczna. Ciekawe kotwicowiska to Les Anses – d’Arlet, Anse Mitan, Anse Turin i miasteczko Saint Pierre, stolicą jest Fort de France, a my zaczynamy i kończymy na południu – w Le Marin.


W trakcie rejsu można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Nasza Akademia Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie, stawiać i zrzucać żagle, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

Kapitanami jachtów będą fachowcy, jak zawsze, osoby znające akwen, lokalne zwyczaje, żeglujące wiele lat po karaibskich wodach, chętnie przekazujące wiedzę i łatwo nawiązujące pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

Karib_D2: 28.11 – 12.12.2015 (14 dni)

 • Zaokrętowanie: 28.11.2015 Le Marin (Martynika), godzina 1700
 • Wyokrętowanie: 12.12.2015 Le Marin (Martynika), godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania w godzinach popołudniowych dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu

Planowana trasa rejsu:

Martynika – Dominika – St.Vincent i Grenadyny – St. Lucia – Martynika 

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 

karaiby

katamaran Lagoon 400

 

s/y Four IV (Lagoon 400) - tankujemy najlepszą ii najtańszą wodę na Karaibach
rok produkcji 2010 – 2012
kabiny/koje 4+2/8+2 +2
całkowita długość 12 m
szerokość 7,25 m
zanurzenie 1,21 m
WC/prysznic 4 / 5
zbiorniki na wodę 2 x 300 l
zbiorniki na paliwo 2 x 200 l
pow. żagli 140 m²
silniki 2×40 KW Yanmar
=> bardzo wygodna jednostka, posiada 4 spore 2-osobowe kabiny z łazienkami (mieści się dużo bagażu :-), oraz 2 kabiny 1-osobowe na dziobie i 2 koje w mesie, są tu 4 WC i prysznice z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie, przestronny salon, siatka na dziobie pomiędzy kadłubami, w pełni wyposażony kambuz (z lodówką i piekarnikiem)..
Jacht posiada też elektryczną windę kotwiczną, autopilot, VHF, GPS, sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami, pełne wyposażenie nawigacyjne, ratownicze, PPOŻ, ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę do schodzenia do wody, co ułatwia kąpiele, pełnolistwowy grot, dodatkowo wentylatory w każdej kabinie, panele słoneczne, inwerter, sprzęt ABC nurkowania…


Cena: 4100 EUR / rodzinę

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w  2 kabinach 2-osobowych (każda z osobną łazienką)
   • dodatkowa kabina 2-osobowa: 1950 EUR
   • dodatkowa kabina 1-osobowa: 950 EUR
  • opiekę profesjonalnego skippera znającego akwen
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • pościel, ręczniki
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • sprzątanie po rejsie
  • ubezpieczenie NW na jachcie
  • organizację lokalnych wycieczek
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu (przelot samolotem z PL na Martynikę to koszt ok. 3000 PLN /zdarzają się okazję po 300 EUR w dwie strony, trzymamy „rękę na pulsie”!/, latają z Warszawy linie Air France, z Paryża Air Caraibes i inne, pomagamy w rezerwacji!)
  • wyżywienia, opłat portowych, opłat granicznych, paliwa do jachtu
   => będą opłacane ze wspólnej kasy, składka do rozliczenia z załogą, kapitan zwolniony:

   • ok. 150 EUR + 180 USD / osobę dorosłą
   • ok. 80 EUR + 130 USD / dziecko
  • dojazdu z/na lotnisko => ok.20 EUR/osobę
  • kaucji 60 EUR/osobę (z czego 20 EUR zwrotne po bezawaryjnym przebiegu rejsu, pozostała kwota 40 EUR bezzwrotna, przeznaczona na ubezpieczenie kaucji)
  • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
 • inne uwagi:
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

 

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125