Październikowy rejs w Grecji z dziećmi na Cyclades 50.5

Kod rejsu: GR-D4 – zakończony

Termin: 10.10 – 17.10.2015 (7 dni)
Zaokrętowanie: 10.10.2015 Marina Alimos, Kalamaki, Ateny, godzina 1500
Wyokrętowanie: 17.10.2015 Marina Alimos, Kalamaki, Ateny, godzina 0900
Trasa: Ateny – Zat. Sarońska (Poros, Epidavros, Aigina) – Hydra – (Milos) – Ateny
Jachty: Cyclades 50.5 (5+1 kabin, 12 osób, 3 WC)
Cena: 900 EUR / kabinę (2-osobową)

 

W październiku u nas już zimno, ale w Grecji wciąż ciepła woda i wysokie temperatury.

Namawiamy głównie rodziców z niemowlakami i dziećmi w wieku przedszkolnym.

Jeżeli zależy Ci na aktywnym spędzeniu urlopu ze swoim dzieckiem – żeglarstwo jest doskonałym wyborem!

Zobacz filmik z rejsu z niemowlakiem z listopadowego rejsu w Grecji! Nawet w listopadzie było cieplutko!

 • Wspomnienia z majówki w Chorwacji z niemowlakami można obejrzeć => tutaj
 • Wspomnienia z majówki w Grecji z dziećmi można obejrzeć => tutaj
 • Inne wspomnienia z rejsów z dziećmi => patrz zakładka przydatne linki oraz => tutaj

Żeglują z nami zarówno dzieci kilkumiesięczne, a także kilku i kilkunastoletnie.

Małe dzieci szybko się nudzą, a więc trzeba je czymś zająć – np. wiązaniem węzełków, sterowaniem, a nawet wyznaczaniem kursu, czy obserwowaniem innych jednostek…

Z wieloletnich doświadczeń wynika, iż dzieci bardzo dobrze odnajdują się na jachcie i chętnie pomagają we wszelkich pracach!

GrzesZakrzewski (1)Każdy rejs z dziećmi jest odpowiednio zaplanowany i dostosowany indywidualnie do potrzeb danej rodziny.
Dzienne rejsy nie mogą być zbyt długie i należy je uatrakcyjniać. Stąd planujemy zazwyczaj kilkugodzinne „przeloty” żeglarskie w ciągu dnia (uczymy się chodzić po jachcie, mówimy co można robić, a co nie, na co zwracać uwagę itd, uczymy się wspólnie stawiać żagle, sterować, obserwować, dyskutujemy o prawie drogi – kto ma pierwszeństwo, a kto nie, uczymy się wykorzystywać różne przyrządy znajdujące się na jachcie, wiązać węzełki, cumować, łowimy ryby…), po czym stajemy na kotwicowisku, kąpiemy się, wygłupiamy, wodujemy ponton i jeździmy pontonem z silnikiem zaburtowym, gotujemy lunch na jachcie lub idziemy do knajpki, a na wieczór/popołudnie cumujemy w porcie.

MartaZakrzewska (4)Jest czas na zwiedzanie, spacery, morskie opowieści przy gitarze i zabawy dzieci. Jeżeli pogoda pozwoli – zdarza się, że na noc zostaniemy na kotwicy. Noc pod gwiaździstym niebem, z dala od świateł miasta – to także są niezapomniane doznania dla nas i naszych Maluchów… Nie ma czasu, żeby się nudzić!

Poznajemy inne rodziny, zawieramy nowe znajomości… Wiele osób żegluje ze swoimi pociechami, stąd w portach często jest okazja do międzynarodowych spotkań, dyskusji, zabaw, a nowe przyjaźnie często owocują spotkaniami przez wiele lat…

Nocne wejścia do portów to także niesamowita przygoda… – oglądanie fosforyzującego planktonu, szukanie główek wejścia do portu, odnajdywanie odpowiedniej charakterystyki światła…

Dzieci to lubią i bardzo wiele się uczą!

Bezpieczeństwo jest oczywiście najważniejsze!

Nasza załoga w komplecie

Okrętujemy się na duże, sprawdzone i bezpieczne jachty, zazwyczaj 4-5 kabinowe jachty jednokadłubowe lub katamarany, wyposażone we wszelkie niezbędne elementy, konieczne do bezpiecznego i komfortowego żeglowania po danym akwenie. Poza standardowym wyposażeniem (nawigacyjnym, ratunkowym, hotelowym, p.poż) – na relingu wywieszamy siatkę (szczególnie w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają chodzić), organizujemy dodatkowe, dopasowane kamizelki asekuracyjne dla najmłodszych, organizujemy odpowiednią żywność a także zwiększamy wyposażenie kuchenne, jeżeli jest taka potrzeba. Wózki, nosidełka, specjalne ubranka, lekarstwa czy witaminy – rodzice zabierają już indywidualnie.

Kapitan Gosia z synkiem pod żaglami...

Nie bójmy się, że nasze dziecko będzie miało chorobę morską! Staramy się tak dopasowywać trasę do warunków pogodowych, aby nikt nie czuł się w jakikolwiek sposób zagrożony. Dzieci bardzo dobrze znoszą pobyt na bujającym sie jachcie, zupełnie jak w kołysce :-) Prędzej rodzice dostają choroby morskiej niż ich dzieci :-)

Utrzymujemy kontakt z wieloma rodzinami, które zdecydowały się popłynąć z nami w rejs morski ze swoimi pociechami. Niejedna wspomina tę przygodę jako najpiękniejsze wakacje i planuje kolejne!

My też mamy już swoje dzieci i z nimi żeglujemy. Nasz Staś miał 2 miesiące kiedy pierwszy raz popłynął z nami w rejs właśnie do Grecji. Teraz (18 miesięcy) – Straś ma za sobą już 8 rejsów, super się czuje na jachcie, szczególnie w towarzystwie innych dzieci!


 O Akwenie…

Grecja ma w sobie to coś, co sprawia, iż żeglujemy po jej zakamarkach kilka miesięcy każdego roku… już tyle lat…

Zaczynamy i kończymy rejs w Kalamaki (Marina Alimos), w Atenach. Jeżeli wystarczy nam czasu powinniśmy zwiedzić najsłynniejszy z zabytków greckiej stolicy – stojący na wzgórzu Akropol Partenon – świątynia Ateny Partenos zbudowana z białego marmuru.

Potem oddalimy się od ogromnego miasta i pożeglujemy już w dużo ciekawsze miejsca, jak np:

 • … miasto Epidauros z jednym z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – teatrem antycznym z IV w p.n.e. na 14 tyś. miejsc i niesamowitą akustyką, tam też nas nie powinno zabraknąć. Poza amfiteatrem – niedaleko portu jest zatopione miasto, które również można zobaczyć pływając jedynie z maską i rurką, doskonałe doznanie pływania nad ruinami sprzed tysięcy lat….
 • O Hydrze pisaliśmy już wiele razy, byliśmy tam wiele razy i zamierzamy jeszcze wiele razy tam zawitać. Hydra to miejsce przyciągające wszelkie artystyczne dusze. Malowniczy port w pięknej zatoczce, kolorowe sklepiki tworzące targowisko, ciasne uliczki i strome schody między białymi ścianami, przerywanymi co jakiś czas stuletnimi bramami, jedynie słuszny transport w postaci osiołków (no poza dwoma śmieciarkami) i charakterystyczną wieżą zegarową klasztoru Panagia… – nic dziwnego, że Cohen właśnie to miejsce wybrał na swój domek letniskowy…
 • SANYO DIGITAL CAMERAPoros jest kolejnym magicznym miejscem! zobaczymy tam głównie białe domy z czerwonymi dachami i białą więżą zegarową na szczycie wzgórza, także wąski przesmyk między wyspą a lądem, którym pożeglujemy (rewelacja!) i wiele innych atrakcji (m.in. Klasztor Zoodochos Pigi – Matki Boskiej Życiodajnego Zródła, ruiny świątyni Posejdona, Diabli Wąwóz czy cytrusowy gaj Lemonodasos). Możemy wypożyczyć skutery lub kłady i zwiedzić wyspę szybciej, przyjemniej, oszczędzając siły na wieczorną wizytę w greckiej tawernie :-)
 • Spetses – to wyspa porośnięta sosnami, ze sławnym, historycznym klasztorem Św. Mikołaja, gdzie 3 kwietnia 1821r. mieszkańcy złożyli przysięgę „wolność lub śmierć” podczas powstania o niepodległość. Również bardzo ciekawe miejsce.
 • Navplion, na samym końcu Zatoki Argolidzkiej (na Peloponezie) – to tajemnicze miasto, które w latach 1829-1834 było pierwszą stolicą nowożytnego państwa greckiego. Tam znajdziemy zamki na wzgórzu, skąd widoki są nie do opisania! Oto wspomnienia z rejsu z wizytą w Navplion => tutaj
 • Inne, również bardzo atrakcyjne miejsca Zatoki Sarońskiej i Zatoki Argolidzkiej: Perdika (na wyspie Aigina, Zat. Sarońska), Vathi (na Płw. Methana),Methana, Leonidion, Astros… można wymieniać… tu jest po prostu pięknie!

Będziemy analizować prognozy pogody i na bieżąco ustalać konkretny plan żeglugi. Trasa, jak zawsze – uzależniona jest od warunków pogodowych, ale i od chęci załogowych oczywiście również! Nie zabraknie czasu na zwiedzanie, postojów na kotwicy, kąpieli w czystej wodzie /dla chętnych :-) w każdym razie znamy kotwicowiska z najczystszą wodą/, wypróbowania greckiej kuchni…

Jeżeli czas i waruki pogodowe pozwolą – ruszymy na Cyklady, a tam m.in:

 • MilosCyklady_2010_gosia_talar (52) – to wyspa z fantastycznymi formami skalnymi (Kleftiko!), również pochodzenia wulkanicznego, jak Santorini. To właśnie tam odnaleziono sławny posąg Wenus z Milo, której oryginał jest w Luwrze i to tam odkryliśmy tajemnicze groty, penetrowane już za każdym razem na naszych rejsach po Cykladach. Nie sposób pominąć sprytnie schowanej zatoczki Fytopotamos Bay i świetnie chronionego portu w stolicy wyspy – Adhamas,
 • Santorini (Thira) – wyspa zwana „diamentem” archipelagu Cyklad. Stanowi ona krawędz zatopionego wulkanu, którego wybuch w 3000 r. p.n.e. ukształtował wyspę. Pozostałością po wybuchu jest caldera, urwisko w kształcie półksiężyca. Mówi się o tej wyspie jako o najwspanialszym miejscu na świecie dla romantyków! Sam widok miast na górze i kolor skał, podziwiane z pokładu jachtu, którym można wpłynąć do samego środka wyspy – to ogromne wrażenie! Awpłynięcie do Santorini nocą – zapamięta każdy na całe życie! Cos niesamowitego!
 • SANYO DIGITAL CAMERAAmorgos – to górzysta wyspa z imponującymi klifami i z wyjątkowo przejrzystą wodą. To tutaj właśnie Luc Bresson kręcił swój słynny film „Wielki błękit”, a do wraku MV Olympia można bardzo blisko podpłynąć jachtem, do tego sam klimat wyspy, widoki => bajeczne miejsce!
 • inne ciekawe miejsca: Ios, Paros, Naxos, FolegandrosSerifos, Kithnos, Siros,
 • słynne Mykonos i wiele innych …

Grecja to także wspaniała tawerniana kuchnia, a w niej m.in. smażone kalmary, grillowany i smażony octopus,
kalmary z sosie pomidorowym i greckim serem feta, samożone i grilowane ryby, small fish (małe rybki), krewetki, muszle, musaka, dolmades (gołąbki z liści winogron), faszerowane pomidory i papryki, sałatka grecka, tzatziki, kolokitokeftedes, placuszki z cukinii, bakłażan, horta, suflaki, kleftiko, zapiekany ser, feta saganaki, baclava, kataifi i inne…).

Zabieramy ze sobą gitary i śpiewniki, wędki, aparaty fotograficzne, płytki CD z ulubioną muzyką… – a przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie!


gosia_stas_bona2W trakcie rejsu można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Nasza Akademia Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie, stawiać i zrzucać żagle, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

Kapitanem będzie kpt. Małgorzata Talar – Rybicka, zawodowy skipper i matka 2-letniego Stasia, który również popłynie z nami w ten rejs, osoba znająca doskonale akwen, lokalne zwyczaje, żeglująca wiele lat po greckich wodach, chętnie przekazująca wiedzę i łatwo nawiązująca pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

GR-D4: 10.10 – 17.10.2015 (7 dni)

 • Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu (Marina Alimos, Kalamaki, Ateny), godzina 1500
 • Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu (Marina Alimos, Kalamaki, Ateny), godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania wieczorem dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu

Planowana trasa rejsu:

Ateny – Zat. Sarońska (Poros, Epidavros, Aigina) – Hydra – (Milos) – Ateny

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 

gr_cyklady+saronska_mapa


Cyclades 50.5
posiada pełne wyposażenie bezpieczeństwa, pełne wyposażenie kambuza, pełne wyposażenie nawigacyjne, ciepłą wodę, ogrzewanie, ster strumieniowy, inwerter, tratwę ratunkową, navtex, gps z ploterem, CD, DVD, ponton z silnikiem zaburtowym, drabinkę do schodzenia do wody, trap i inne…

 • Wygodny, komfortowy, polecany przez nas w 100%!
 • Poza standardowym wyposażeniem jacht posiada TV, generator, ogrzewanie i klimatyzację, mikrofalówkę!
 • Polecamy szczególnie na rejsy z dziećmi!
 • Nasz Staś miał 2 m-ce kiedy pierwszy raz zabraliśmy go na rejs do Grecji. Żeglowaliśmy dokładnie jachtem typu Cyclades 50.5 => tutaj filmik z rejsu
 • rocznik 2007-2008, dł. 15,62m, 5+1 kabin, 12 koi (11+1), 4WC, żagle 110m2, woda: 950l, paliwo: 400l


Cena: 900 EUR/kabinę (2 osoby)

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
   • dodatkowa kabina 2-osobowa: 820 EUR
   • dodatkowa kabina 1-osobowa: 520 EUR
  • opiekę kapitana
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • pościel, ręczniki
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • sprzątanie po rejsie
  • ubezpieczenie NW na jachcie
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpueczeniowe – turystyczne Tramp)
  • składki na kaucję zwrotną po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/osobę (zbierana na poczet ew. szkód powstałych z winy uczestnika)
  • własnych wydatków (wycieczki, tawerny, napoje procentowe)
 • inne uwagi:
  • składka na wyżywienie, paliwo do jachtu, opłaty portowe, zbierana w dniu zaokrętowania, rozliczana wspólnie z załogą (kapitan zwolniony)
   • => ok. 110 EUR /osobę dorosłą,
   • => ok. 50 EUR/dziecko, 
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

 

WSPOMNIENIA Z REJSÓW W GRECJI

 1. Majówka w Grecji z dziećmi 01.05 – 09.05.2015 na Cyclades 50.5 => foto
 2. Pierwszy rejs morski 2-miesięcznego Stasia Rybickiego 14-24.11.2013 na Cyclades 50.5 => video
 3. Pierwszy rejs morski 2-miesięcznego Stasia Rybickiego 14-24.11.2013 na Cyclades 50.5 => foto
 4. Rejs na Nowy Rok 2013 po greckich wyspach => foto
 5. Kurs kurs na st.j w rejsie po Cykladach i Zat. Sarońskiej, 22.09 – 06.10.2012, s/y Minos (SO 37.1) => video
 6. Rejs 04.08 – 18.08.2012, Dodekanez + Cyklady, s/y Peristera (Oceanis 473) => foto
 7. Rejs Grecja – Cyklady 21-29.07.2012 z Portugalczykami, s/y Shamrock (Oceanis 440) => foto
 8. Rejs 14-21.07.2012, na Cyclades 50.5, ekipa polsko-australijsko-holenderska => foto
 9. Rejs rodzinny z 7-miesięcznym niemowlakiem, 30.06 – 07.07.2012 na s/y Selene (Bavaria 41) => foto
 10. Rejs 23-30.06.2012 z ukraińską ekipą po Cykladach i Zat. Sarońskiej na Cyclades 50.5 => foto
 11. Kurs na sternika jacht. w rejsie po greckich wyspach, 24.09 – 08.10.2011, Oceanis 400, Oceanis 351 => video
 12. Rejs po Wyspach Jońskich 13.08 – 27.08.2011 na SO 42.1 i Dufour 454 => foto
 13. Rejs 23-30.07.2011 z Amerykanami w Grecji na s/y Iris (Bavaria 47) => foto
 14. Rejs urodzinowo – imieninowy 08.04 – 16.04.2011 po Cykladach na Cyclades 50.5 => foto
 15. Kurs na st.j w rejsie po greckich Cykladach 11-25.09.2010, s/y Selene (B41), s/y Enzo (Teliga104R) => foto
 16. Rejs z Francuzami 10.07 – 17.07.2010 na s/y Sea Walk (Cyclades 50.5) => fot. Ania
 17. Rejs z Francuzami 10.07 – 17.07.2010 na s/y Sea Walk (Cyclades 50.5) => fot. Gosia
 18. Rejs z Amerykanami 02.07 – 10.07.2010 na s/y Christiana VIII (Ocean Star 60.1) => foto
 19. Rejs z Amerykanami 02.07 – 10.07.2010 na s/y Christiana VIII (Ocean Star 60.1) => video
 20. Rejs rodzinny w Grecji, 25.06 – 03.07.2010, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => foto
 21. Rejs rodzinny w Grecji, 25.06 – 03.07.2010, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => video
 22. Żeglowanie, nurkowanie, 17.10 – 24.10.2009, s/y Caryanda (Oceanis 400) => foto
 23. Szkolenie issa, manewrowanie 10.10 – 17.10.2009. s/y Blue Bird II, s/y Shamrock (Oceanis 440) => foto
 24. Kurs na st. jacht. w rejsie po Cykladach 26.09 – 10.10.2009, s/y Jacob (So 37.1), s/y Selene (B41) => foto
 25. Kurs na st. jacht. w rejsie po Cykladach 26.09 – 10.10.2009, s/y Jacob (So 37.1), s/y Selene (B41) => video
 26. Rejs 26.09 – 03.10.2009 na s/y Meridien (Sun Odyssey 45.1) => foto
 27. Rejs przez KANAŁ KORYNCKI w Talary dwa na kat. Belize 43 => video
 28. Rejs rodzinny 29.08 – 05.09.2009 na s/y Caryanda (Oceanis 400), s/y Selene (Bavaria 41) => foto
 29. Rejs rodzinny 29.08 – 05.09.2009 na s/y Caryanda (Oceanis 400), s/y Selene (Bavaria 41) => video
 30. Rejs osób niedosłyszących z Fundacji „Echo”, 15.08 – 22.08.2009, s/y Sprider (Oceanis 440) => foto
 31. Rejs osób niedosłyszących z Fundacji „Echo”, 15.08 – 22.08.2009, s/y Sprider (Oceanis 440) => video
 32. Grecja 13-20.07.2009 – rejs grecką rodziną na s/y Princess (Bavaria 44) => video
 33. Rejs z greczynkami: „Ladies Crew only 30/30″, s/y Iris (Bavaria 47) => video
 34. Rejs Ali i Arka – kurs na st.j i podróż poślubna 06.06 – 20.06.2009, s/y Mickey (Oceanis 351) => foto
 35. Rejs 18.10 – 28.10.2008 na s/y Blue Bird II (Oceanis 440) => video
 36. Rejs przez Kanał Koryncki , 11 – 18.10.2008, s/y Iris (B47), s/y Legend IV (Olympic Sea 42) => foto
 37. Rejs przez Kanał Koryncki , 11 – 18.10.2008, s/y Iris (B47), s/y Legend IV (Olympic Sea 42) => video
 38. Rejs – Grecja 27.09 – 11.10.2008, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => foto
 39. Rejs – Grecja 27.09 – 11.10.2008, s/y Meridien (Sun Odyssey 43.1) => video
 40. Rejs w Grecji 20.09 – 04.10.2008 na s/y Thetis (Baaria 42) => foto
 41. Rejs w Grecji 16-30.08.2008 – Polska, Niemcy, Grecja na s/y Anna (Cyclades 50.5) => video
 42. Grecja 09-15.08.2008 – Hiszpanie i s/y Extasea (Alpha 51) => video
 43. Rejs ze Szwedami 19-26.07.2008 – Rodzinne żeglowanie w Grecji na s/y Mickey (Oceanis 351) => video
 44. Żeglowanie i nurkowanie pośród greckich Cyklad, 20-30.10.2007, Cyclades 50.5, Oceanis 400 => foto
 45. Cyklady na Cyklades 50.5 13-20.10.2007 => foto
 46. Rejs w Grecji 14 – 29.10.2006 na s/y Legend II i s/y Legend III (Olympic Sea 42) => foto

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125