Żeglowanie z dziećmi z Talar Jachting

Zależy Ci na aktywnym spędzeniu urlopu ze swoim dzieckiem?
Żeglarstwo jest doskonałym wyborem!

Żeglują z nami zarówno dzieci kilkumiesięczne, a także kilku i kilkunastoletnie.

Nasza Ania w wieku 3 tygodni zaliczyła pierwsze mile morskie na Bałtyku, a w Grecji popłynęła na tygodniowy, rodzinny rejs mając 6 tygodni (październik 2016).
Staśko w wieku 3 lat miał już za sobą 21 rejsów,
przepłynął ponad 5 tyś Mm w czasie 1120 godzin :-)

Małe dzieci szybko się nudzą, a więc trzeba je czymś zająć – np. wiązaniem węzełków, sterowaniem, a nawet wyznaczaniem kursu, czy obserwowaniem innych jednostek…

Z wieloletnich doświadczeń wynika, iż dzieci bardzo dobrze odnajdują się na jachcie i chętnie pomagają we wszelkich pracach!

Każdy rejs z dziećmi jest odpowiednio zaplanowany i dostosowany indywidualnie do potrzeb danej rodziny.

martazakrzewska-4Dzienne rejsy nie mogą być zbyt długie i należy je uatrakcyjniać. Stąd planujemy zazwyczaj kilkugodzinne „przeloty” żeglarskie w ciągu dnia (uczymy się chodzić po jachcie, mówimy co można robić, a czego nie wolno, na co zwracać uwagę itd, uczymy się wspólnie stawiać żagle, sterować, obserwować, dyskutujemy np. o tym, kto w danej chwili ma pierwszeństwo, a kto nie, uczymy się wykorzystywać różne przyrządy znajdujące się na jachcie, wiązać węzełki, cumować, łowimy ryby…), po czym stajemy na kotwicowisku, kąpiemy się, wygłupiamy, wodujemy ponton i jeździmy pontonem z silnikiem zaburtowym, gotujemy lunch na jachcie lub idziemy do knajpki.

Na wieczór/popołudnie cumujemy w porcie bądź stoimy na kotwicy, bo noc pod gwiaździstym niebem, z dala od świateł miasta – to także są niezapomniane doznania dla nas i naszych Maluchów…

talarjachting-21Jest więc czas na żeglowanie, pływanie w ciepłej wodzie, łowienie ryb, zwiedzanie, spacery, wieczorne morskie opowieści pod bezchmurnym, rozgwieżdżonym niebem,  także zabawy dzieci.

Nie ma czasu, żeby się nudzić!

Poznajemy inne rodziny, zawieramy nowe znajomości… Wiele osób żegluje ze swoimi pociechami, stąd w portach często jest okazja do międzynarodowych spotkań, dyskusji, zabaw, a nowe przyjaźnie często owocują spotkaniami przez wiele lat…

Nocne wejścia do portów to także niesamowita przygoda… – oglądanie fosforyzującego planktonu, szukanie główek wejścia do portu, odnajdywanie odpowiedniej charakterystyki światła…

Dzieci to lubią i bardzo wiele się uczą!

Bezpieczeństwo jest oczywiście najważniejsze!

Nasze 3 lub 4-kabinowe jachty wyposażone są we wszelkie niezbędne elementy, konieczne do bezpiecznego i komfortowego żeglowania po danym akwenie z dziećmi. Poza standardowym wyposażeniem (nawigacyjnym, ratunkowym, hotelowym, p.poż) – na relingu wywieszamy siatkę (szczególnie ważne w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają chodzić), organizujemy dodatkowy sprzęt wędkarski dla najmłodszych, odpowiednie kamizelki asekuracyjne dla najmłodszych i szczególną żywność. Zwiększamy wyposażenie kuchenne, jeżeli jest taka potrzeba. Wózki, nosidełka, specjalne ubranka, lekarstwa czy witaminy – rodzice zabierają indywidualnie, doradzamy jednak rozmiary itd.

20161004_123106-largeNie bójmy się, że nasze dziecko będzie miało chorobę morską! Staramy się tak dopasowywać trasę do warunków pogodowych, aby nikt nie czuł się w jakikolwiek sposób niekomfortowo. Dzieci bardzo dobrze znoszą pobyt na bujającym się jachcie, zupełnie jak w kołysce :-) Prędzej rodzice dostają choroby morskiej niż ich dzieci :-)

Utrzymujemy kontakt z wieloma rodzinami, które zdecydowały się popłynąć z nami w rejs morski ze swoimi pociechami. Niejedna wspomina tę przygodę jako najpiękniejsze wakacje i planuje kolejne!

IMG_20151129_151656063My też mamy już swoje dzieci i z nimi żeglujemy. Nasz Staś miał zaledwie 2 miesiące kiedy pierwszy raz popłynął w rejs właśnie do Grecji (listopad 2013). Ania w wieku 3 tygodni zaliczyła pierwsze mile na Bałtyku, a w Grecji popłynęła na tygodniowy, rodzinny rejs mając 6 tygodni (październik 2016).

W wieku 3 lat Staś miał już za sobą 21 rejsów, przepłynął ponad 5 tyś Mm w czasie 1120 godzin :-)

Bardzo dobrze czuje się na jachcie, chętnie pływa, łowi ryby, ogląda delfiny, wypatruje inne statki i poznaje nowych współtowarzyszy morskich przygód!

Dołącz do rejsu z nami lub popłyń ze swoją rodziną czarterując cały jacht.

Pomożemy zorganizować Tobie i Twojej rodzinie niezapomniane wakacje!

ZAPRASZAMY!


Zobacz filmik z rejsu z niemowlakiem z listopadowego rejsu w Grecji! Nawet w listopadzie było cieplutko!

  • Wspomnienia z majówki w Chorwacji z niemowlakami można obejrzeć => tutaj
  • Wspomnienia z majówki w Grecji z dziećmi można obejrzeć => tutaj
  • Inne wspomnienia z rejsów z dziećmi => tutaj

Z żeglarskimi pozdrowieniami

Małgorzata Talar – Rybicka

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125