Malta na początek listopada 2015 – rejs C393-S6

Kod rejsu: C393-S6 – zakończony

Termin: 31.10 – 07.11.2015 (7 dni)
Zaokrętowanie: 31.10.2015 Malta, godzina 1700
Wyokrętowanie: 07.11.2015 Malta, godzina 0900
Trasa: Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta 
Jacht: s/y Free Spirit (Cyclades 393)
Cena:  1550 PLN

 

P1090092Zapraszamy na rejsy na Maltę w październiku, listopadzie i grudniu 2015!

 • w październiku:
  • średnia temperatura powietrza to 23°C,
  • w ciągu dnia dochodzi często do 25°C,
  • nocą 18°C
  • temperatura wody ponad 23°C
 • w listopadzie:
  • śr. temp. powietrza to 19°C
  • w ciągu dnia ok. 20°C
  • nocą 15°C
  • temp. wody ponad 20°C
 • P1080935a w grudniu:
  • statystycznie śr. temp. powietrza to 16°C
  • w ciągu dnia ok. 17°C
  • nocą ok. 12°C
  • temp. wody ponad 17°C
 • więcej info => www.windfinder.com, www.maltaigozo.pl

Dookoła wysp Malty można więc żeglować cały rok.

To świetny akwen na rejsy szkoleniowe, rejsy rodzinne, a dla żeglarzy bardziej wymagających  – polecamy żeglugę na Sycylię, Pantelerię czy Lampedusę. Więcej info o akwenie => tutaj.

e1Dogodne połączenia na Maltę proponują tanie linie lotnicze Wizzair (bezpośrednio z Gdańska i Warszawy!) oraz Ryanair (też bezpośrednio z Krakowa i Wrocławia). Ceny są bardzo atrakcyjne – od 320 PLN w dwie strony! Terminy rejsów zostały odpowiednio dopasowane do lotów tychże linii. W razie potrzeby – pomagamy w rezerwacji.

W trakcie rejsu można szkolić się i zdawać egzamin na patenty issa inshore skipper oraz issa yacht crew. Nasza Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem International Sailing Schools Association już wiele lat.

Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA znajduje się w dziale „Przydatne informacje„.

Zapraszamy!


P1090150O akwenie…

Malta – to państwo nasiąknięte ciekawą i długą historią (ponad 7000-letnią!), zamieszkiwane przez życzliwych ludzi. Wyróżnia się oryginalną architekturą, wąskimi i krętymi uliczkami, otoczonymi murami miasteczka, pięknem krajobrazu dzięki otaczającego wyspy Morza Śródziemnego, a także wieloma tajemniczymi kotwicowiskami z grotami, zacisznymi jak i gwarnymi zatoczkami z bogatym życiem podwodnym, romantycznymi plażami…

Republika Malty składa się z 3 głównych wysp: Malta, Gozo i Comino oraz z czterech zupełnie mniejszych, niezamieszkałych wysp: Ciminotto, 2 Wyspy Św. Pawła, i Filfla. Znajduje się 60 Mm na południe od Sycylii na środku Morza Śródziemnego, co daje ogromne możliwości organizacji ciekawych rejsów morskich dookoła wysp, a także na Sycylię czy na wyspę Lampeduza i do Tunezji.

P1090017Temperatury są wysokie cały rok, co pozwala żeglować po okolicach także późną jesienią a nawet zimą.

Stolicą Malty jest Valletta.
– Valletta jest najdalej na południe wysuniętą stolicą Europy. Wiele tu kościołów (365!) i religijnych figurek na domach mieszkańców, nie sposób nie wsiąknąć w klimat Malty…
Religia odgrywa ogromną rolę. Kręcono tu m.in. filmy „Gladiator” oraz „U-571″. Warto zobaczyć też Teatr Manuela, który jest trzecim najstarszym teatrem na świecie. Trzeba spróbować lokalnych win i piw. Charakterystycznym napojem jest maltańska wersja coca-coli – Kinnie oraz Farson’s Shandy – połączenie piwa i lemoniady.
– polecamy jeszcze kotwiczenie w zatoce (na boi) przy miejscowości Marsaxlokk, gdzie co tydzień w niedzielę odbywa się targ warzyw i owoców.
– Blue Grotte na południu Malty – nie jest łatwo znaleźć, ale do odważnych
świat należy! Organizowane są tam lokalne wycieczki i super nurkowania!

P1090163Gozo – to po Malcie druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich – zupełnie
zaciszne i przytulne miejsce. Dookoła jest wiele atrakcyjnych kotwicowisk i wspomnianych
tajemniczych grot. Stolicą wyspy jest Victoria (Rabat).
– polecamy kotwiczenie w zatoce otoczonej skałami (uwaga na wąskie wejście!) o nazwie Dwejra, penetrację pobliskich grot oraz wycieczkę pontonem pomiędzy skałami do jeziorka
– w południowo-zachodniej części wysoy znajduje się mała miejscowość rybacka Xlendi (przepiękna! Uwaga! jedynie duża boja pomarańczowa nadaje się do cumowania dla większych jachtów!)
– namawiamy na żeglugę wzdłuż całego brzegu Gozo – przepiękne wysokie klify
robią niesamowite wrażenie!
– postój w Marinie Mgar (na południu wyspy, marina posiada wszelkie udogodnienia
– wodę, prąd itd., warto zrobić tu zakupy i wybrać się na wycieczkę po wyspie
jednym z lokalnym autobusów)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAComino – trzecia zamieszkała wyspa archipelagu (zamieszkują ją na stałe tylko 1 rodzina (wg Wiki)), znajdująca się pomiędzy Maltą i Gozo. Tam też znajdziemy spokojne i urokliwe miejsce na kąpiel w słynnej Blue Lagoon, gdzie polecamy snoorklowanie i wycieczkę pontonem po pobliskich grotach (rewelacja!). Wyspa jest niewielka, zajmuje niecałe 3km2…

Poza Archipelagiem Wysp Maltańskich, jeżeli kierunki wiatrów dopiszą – warto pożeglować na Sycylię lub Lampeduzę.

Lampeduza – najbardziej wysunięty na południe punkt Europy. Wyspa położona jest ok. 80Mm od Malty, ok. 60 Mm od Tunezji i od Sycylii ok. 110 Mm. Jeżeli wiatry będą sprzyjać – wystarczy pożeglować dniem i nocą na spotkanie z tą piękną wyspą! Króluje tu klimat białych plaż, turkusowej wody i dzikiej przyrody. Znajduje sie również rezerwat Isola dei Conigli (wyspa królicza), gdzie co roku morskie żółwie składają jaja, a dookoła wyspy często można spotkać delfiny! Warto!

P1090092Catania (Sycylia) – to śliczne miasteczko w południowo – wschodniej Sycylii. Catania znajduje sie u podnóża wulkanu Etna – najwyższego i największego w Europie stożka wulkanicznego (3340 m n.p.m.), do którego warto zorganizować wycieczkę. Widok z góry to niezapomniane wrażenie!

Syrakuzy (Sycylia) – miejscowość Sycylii położona nieco bardziej na południe niż Catania, często nazywana „grecką Sycylią”. Znajduje sie tu wyspa Ortigia z urokliwym placem Piazza Duomo. Wyspa jest najczęściej odwiedzana przez turystów w tych okolicach, połączona mostem od 2,5 tyś. lat z Sycylią z bogatą historią.

Czeka więc moc wrażeń, sporo żeglowania, wizyt w historycznych miejscach, także postojów na kotwicowiskach ze snoorklowaniem w czystej i ciepłej wciąż wodzie, postojów w zatoczkach z piaszczystymi plażami i tajemniczymi grotami…

Więcej info można znaleźć w dziale Czartery => AKWENY => MALTA


Charakter rejsu…

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu, podzielni na wachty, będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu (m.in. stawianie/zrzucanie żagli, klarowanie, utrzymanie porządku, sterowanie, nawigowanie, cumowanie itd.) oraz kambuza (kuchni).

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

2015-07-27 14.21.05 (Small)Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Kapitanem rejsu będzie fachowiec, skipper i instruktor żeglarstwa, osoba znająca akwen, lokalne zwyczaje, żeglująca wiele lat po przeróżnych akwenach świata, chętnie przekazująca wiedzę i łatwo nawiązująca pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

C393-S6: 31.10 – 07.11.2015 (7 dni)

 • Zaokrętowanie: 31.10.2015 Malta, godzina 1700
 • Wyokrętowanie: 07.11.2015 Malta, godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania w godzinach popołudniowych dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu

Planowana trasa rejsu:

Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta 

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 


Cyclades 393
s/y Free Spirit

rok produkcji 2007
kabiny/koje 3 / 6 + 2
całkowita długość 11,97  m
szerokość 3,95  m
zanurzenie 2,00 m
WC/prysznic 1 / 2
zbiorniki na wodę 360 l
zbiorniki na paliwo 200 l
pow. żagli 90 m²
silnik Yanmar  39 KM

IMAG2671=> dzielna, sprawdzona jednostka, świetnie nadająca się na szkoleniowe czy rodzinne rejsy, doskonała dla osób pragnących szlifować swoje umiejętności żeglarskie, aby w niedalekiej przyszłości samemu wyczarterować jacht i poprowadzić rejs…

=> jacht posiada 3 dwuosobowe kabiny oraz 2 miejsca w mesie (stół w mesie jest składany, max. 8 koi),  1 WC z prysznicem z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie, pełne wyposażenie ratunkowe, nawigacyjne, p.poż, kambuzowe (m.in. kuchenka z piekarnikiem, lodówka, sztućce, garnki, patelnie itp.) i hotelowe…

=> jacht posiada m.in. elektryczną windę kotwiczną (2015), autopilot, VHF, GPS, ploter w kokpicie, sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami na zewnątrz, składane bimini i składaną owiewkę, ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę na rufie do schodzenia do wody, pełnolistwowy grot, rolowaną genuę i genakera (żagle z 2014r.), 2 koła sterowe, inwerter, przenośne ogrzewanie i inne…


Cena: 1550 PLN

 • cena zawiera:
  • koję na jachcie w  kabinie dwuosobowej
  • opiekę profesjonalnego skippera
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • ubezpieczenie NW na jachcie
  • opłaty portowe w marinie zaokrętowania
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu
   • do i z Malty są bezpośrednie loty z Gdańska i Warszawy tanimi liniami lotniczymi Wizzair dokładnie w datach rejsu (sobota – sobota)! lub bezpośrednie loty z Krakowa tanimi liniami lotniczymi Ryanair (niedziela – niedziela)
   • Super ceny bezpośrednich lotów są już od 360 PLN w dwie strony!
   • strona rezerwacji biletów:
   • Pomagamy znaleźć dogodne połączenia! 
  • wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu: ok. 120 EUR / os.
   => będą opłacane ze wspólnej kasy, rozliczanej wspólnie z załogą, kapitan zwolniony
  • kaucji zwrotnej po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/os. (na poczet ewentualnych szkód powstałych z winy uczestnika)
  • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
 • inne uwagi:
  • egzamin i patent issa: 350 zł
  • zniżki dla naszych stałych klientów: 5%
  • zniżki dla grupy min. 5 osób: 5%

 

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

 

 

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125