Wyspy Kanaryjskie

ka8

Mówi się, że na Wyspach Kanaryjskich panuje wieczna wiosna. Wieje cały rok, a żeglowanie po oceanicznej długiej fali, wśród delfinów, kanaryjskich wielorybów czy smacznych tuńczyków – to niezapomniane doznania!
Każda wyspa jest inna – od wulkanicznej Teneryfy z najwyższym szczytem Teide, poprzez księżycową Lanzarote i piaszczystą Fuerteventurę – do zielonej Gran Canarii, okrągłej i skalistej,  z głębokimi wąwozami Gomery, po El Hierro, uznawaną kiedyś za koniec świata, czy La Palmę, jakże zróżnicowaną z ciekawym obserwatorium astronomicznym na wysokości prawie 2,5 tyś. m…
Loty na Kanary są już przystępne cenowo, mariny na wysokim poziomie, a opłaty za postoje czy paliwo do jachtu – wyjątkowo niskie. Akwen polecamy głównie ambitnym żeglarzom.

SANYO DIGITAL CAMERANa Wyspach Kanaryjskich można zobaczyć jedne z najwyższych gór w Europie, jeziora niewystygłej lawy, plaże złocistego i czarnego piasku, a także porośnięte mchem, tajemnicze lasy z okresu trzeciorzędu, gwarne i zaludnione miejscowości, jak i ciche, przytulne, małe porciki.

Czasem warto stanąć na kotwicy w jakiejś miłej zatoczce, częściej zacumować w porcie, wypożyczyć auto czy kłady lub buggy i zwiedzić wyspę, a czasem noc spędzić na żegludze, bo noc na oceanie to także niezapomniane przeżycie!

Teneryfa – największa z 13 wszystkich Wysp Kanaryjskich. Na środku wyspy znajduje się aktywny wulkan Teide o wysokości 3716 m (prawie dwa razy wyższy niż Rysy!), najwyższy szczyt w Hiszpanii! Południowy kraniec wyspy kończy się kilkusetmetrowymi, niemal pionowymi, wpadającymi wprost do oceanu skalnymi klifami Los Gigantes (Olbrzymy). Wypożyczenie samochodu w celu zwiedzenia wyspy (<= ciekawy opis wycieczki po wyspie) – byłoby bardzo wskazane!

gosia_ (47)Gran Canaria – nazwana jest przez Kanaryjczyków „Kontynentem w miniaturze”. M.in znajduje się znana kaplica Św. Antoniego, w której Krzysztof Columb modlił się przed swoimi wyprawami. Żeglując wzdłuż północnego i zachodniego brzegu wyspy – można zobaczyć długie skaliste doliny z malowniczymi widokami, gaje oliwne, plantacje bananowców i drzewek cytrusowych, a wzdłuż południowej częśći – plaże Playa del Ingles czy znane Maspalomas (miejscowość wśród wydm parku krajobrazowego Dunas de Maspalomas).

marek_ (22)Fuerteventura – na całym świecie słynie z przepięknych, ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż, szczególnie w południowej części wyspy, plantacji aloesu i cenionych przez smakoszy kozich serów (a propos dzikich kóz – jest ich tu ponoć więcej, niż stałych mieszkańców :-) ). Znajduje się tu jedno z dwóch najstarszych na świecie (drugie w Gujanie Francuskiej) miejsc, gdzie można zobaczyć częściowo zalane w lawie skamienieliny muszli, których wiek naukowcy szacują na ok. 150 tyś. lat. Na przełomie lipca i sierpnia odbywają się tu co roku mistrzostwa świata w kite i windusfingu. Możemy tu wypożyczymy kłady czy buggy i pojechać po bezdrożach na bardzo ciekawą i ekscytującą wycieczkę po wyspie.

remek_ (3)Lanzarote – to wyspa znana ze swoich wspaniałych win oraz namacalnej bliskości czynnych wulkanów. W parku naturalnym Montanias del Fuego („Góry Ognia”) można na przykład usmażyć kiełbaskę nad żarem buchającym z głębi ziemi :-) Deszcze tu prawie w ogóle nie padają. Na północy rozciąga się sznór małych wysepek, znany jako Mniejsze Wyspy Kanaryjskie (niektóre z nich są zupełnie niezamieszkałe).

P1270667La Palma – zwana również jako Isla Bonita (piękna wyspa), najbardziej zielona z Wysp Kanaryjskich, atrakcyjne miejsce dla tych, którzy chcą w spokoju podziwiać bujne krajobrazy, zwiedzać piękne doliny rzek, małe wioski i odpoczywać wśród skalistych zboczy wybrzeża na małych wulkanicznych plażach. Warto wybrać się na wycieczkę do jednego z najwazniejszych na świecie obserwatorium astronomicznego, Magic Telescope w Parque Nacional de la Caldera de Taburiente (gdzie powierzchnia luster ma ok. 240m2), przejść widokową drogą LP-111 ponad urwiskami wąwozów, czy odpocząć pod palmami na plaży w Puerto de Naos. Tutaj zamierzamy przywitać Nowy Rok 2011.

La Gomera – to głębokie wąwozy, skaliste szczyty, spowity mgłą las laurowy czy tarasowe zbocza wąwozów… Tutaj jest brak dużych piaszczystych plaż, nie ma przemysłu, autostrad i rozwiniętej bazy hotelowej. Wyspa jest rajem dla szukających spokoju. Ozdobą La Gomery, przyciągającą wielu turystów, jest Park Narodowy Garajonay, jeden z najstarszych tomek_ (4)obszarów leśnych na świecie.W roku 1986 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO (mozna tu spotkać m.in. sosny kanaryjskie i ogromne wrzosy).

El Hierro – zwana też Isla del Meridiano („Wyspa Południkowa”) lub mała wyspa („Isla Chiquita”) – jest najmniejszą i najdalej na południe i na zachód położoną wyspą w hiszpańskim archipelagu Wysp Kanaryjskich. W czasach, kiedy sądzono, że ziemia jest płaska, panowało powszechne mniemanie, że Hierro wyznacza koniec świata. Jej obraz odbiega od stereotypu Wysp Kanaryjskich. Górzysta okolica z surowymi skalnymi ścianami kontrastuje z zielonymi polami i pastwiskami. Przypomina raczej zachodnią Irlandię niż słoneczny, podzwrotnikowy raj. Możemy zatrzymac się w zatoce El Golfo, cichej i szerokiej, powstałej w wyniku osunięcia się wielkiego kratera wulkanicznego.

gosia_ (7)

 

Proponowane trasy rejsu

 

w przygotowaniu

72980_508967382478359_1074171462_n

Rejs szkoleniowy
po Wyspach Kanaryjskich,
styczeń 2013

Wspomnienia z kursu na issa inshore skipper na jachcie s/y Mariamore II (Gib Sea 43) w rejsie dookoła Gran Canarii i Fuerteventury.

Przepłynęliśmy 268 Mm w czasie 62h, z czego 46,5h pod żaglami, reszta czasu poświęcona była intensywnej nauce…


Wyspy Kanaryjskie 2012

Rejs stażowo – szkoleniowo – urodzinowy, z urodzinami sztormowymi, podczas przelotu z Gomery do Los Gigantes siła wiatru miejscami dochodziła do 9B, jazda była niesamowita!
przygód nam nie brakowało, wiatru również, a przede wszystkim humorów i pozytywnego nastawienia!
nasza trasa: Gran Tarajal (Fuerteventura) – Puerto de Mogan (Gran Canaria) – San Sebastian de la Gomera – Los Gigantes (Teneryfa) – Las Galletas (Teneryfa) – Puerto de Mogan (Gran Canaria), przepłynęliśmy 340 Mm w czasie 66h, z czego 47h pod żaglami (średnia prędkość 5,15kn!)
Super ekipa, wesoła i żeglarska, zawsze gotowa do pomocy!

 

Ekspedycja z Wysp Kanaryjskich na Wyspy Selvagens 

termin: 09.10 – 23.10.2010

jachty: s/y Pato Lucas (Oceanis 42), s/y El Cilantro (Oceanis 393)

trasa: Santa Cruz de Tenerife (Teneryfa) – Las Galletas (Teneryfa) – San Sebastian de La Gomera (Gomera) – Santa Cruz de La Palma (La Palma) – Enseada das Cagarras (Selvagem Grande) – Marina Rubicon (Lanzarote) – Lobos – Morro Jable (Fuerteventura) – Puerto Rico (Gran Canaria) – Puerto de Las Nieves (Grand Canaria) – Santa Cruz de Tenerife (Teneryfa)

zdjęcia z rejsu => tutaj

super fajna wyprawa! świetna ekipa! piękne widoki! rewelacyjne żeglarstwo!

 


Formularz czarterowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Akwen

Termin czarteru

Ilość osób

Rodzaj jachtu

Ilość kabin

Czarter ze skipperem

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125