Wyspy Egadzkie, Egady

Marettimo

Egady znajdują się zaledwie kilka Mm żeglugi od zachodniej części Sycylii. Są bardzo urokliwe, zadbane, każda z trzech wysp dysponuje przyzwoitym portem, a dookoła znajdziemy przytulne kotwicowiska.

Akwen polecamy głównie na rejsy rodzinne, cruisingowe.  Ambitni żeglarze znajda tam schronienie w rejsach z Sycylii na Wyspy Liparyjskie, na Sardynię czy do Tunezji lub na Maltę.

Zachęcamy do pieszych wycieczek po wyspach! Widoki są niesamowite!

Marettimo

Włoskie Wyspy Egadzkie – to bardzo atrakcyjny akwen dla żeglarzy, miłośników górzystych klimatów i wędkarzy (tuńczyki!).

Można tu żeglować niemal cały rok. Nawet zimową porą temperatury nie schodzą poniżej 0°C, a spodziewać sie można bardziej 10-15°C.  Przeważają kierunki wiatrów z NW (od kwietnia do września), rzadziej z SE (październik – styczeń).  Najcieplej jest od od czerwca do września 25-30°C.

Egady to trzy piękne wyspy, znajdujące się na wysokości Trapani. Egady słyną między innymi z rozegranej tam bitwy morskiej podczas I wojny punickiej w 241 p.n.e. pomiędzy Rzymianami i Kartagińczykami. Wyspy zamieszkuje ponad 4,5 tyś. mieszkańców.

Największą i najczęściej odwiedzaną wyspą z archipelagu Wysp Egadzkich – jest Favignana, wysunięta najbardziej na południe. Oferuje wiele atrkacyjnych zatoczek i kotwicowisk, śliczne miasteczko i porcik o tej samej nazwie, miłą atmosferę i smaczne jedzonko. Warto tu zawitać!

Favignana

Favignana

Kilka mil na północ znajduje się kolejna wyspa – Levanzo, będąca z kolei najmniejszą z Egad, z charakterystycznym wzniesieniem Pizzo dei Monaco o wysokości 278 m n.p.m. Jest tutaj też Grotta del Genovese, w której odkryto w 1949 roku neolityczne malowidła naskalne, datowane na około 9200 lat p.n.e. oraz przytulne kotwicowiska.

Kolejną wyspą z Egad jest – Marettimo, wysunięta najdalej na zachód, druga co do wielkości z tego archipelagu, z największym szczytem ze wszystkich trzech wysp Monte Falcone, o wysokości 686 m n.p.m. Piękne zdjęcia wyspy można oglądać => tutaj.

Księżopolscy Aga i Robert

Pomiędzy Wyspami Liparyjskimi i Wyspami Eagdzkimi – 40 Mm na północ od Palermo znajduje się jeszcze Ustica, ciekawa, samotna wyspa, rzadko odwiedzana, spokojna, z turkusową wodą wokół (raj dla nurków!), wspaniałymi widokami, licznymi jaskiniami, prehistorycznymi wioskami, a więc dla nas bardzo atrakcyjne miejsce. Można wynająć skutery i zwiedzić wyspę w niecałą godzinę, a przy dobrej pogodzie – można zobaczyć Sycylię.

Proponowane trasy rejsu

Rejs tygodniowy => Wyspy Egadzkie + Sycylia

  • 7 noclegów

  • zaokrętowanie-wyokrętowanie: Marsala

  • trasa typu: cruising

Dzień  Trasa Ilość Mm
1 Zaokrętowanie, zaprowiantowanie, przeszkolenie, aklimatyzacja 0
2 Marsala (Sycylia) – Trapani (Sycylia)
3 Trapani (wycieczka do Erice) 0
4 Trapani – Favignana
5 Favignana – Marettimo 10
6 Marettimo – Levanzo 14
7 Levanzo – Marsala 13
8 Wyokrętowanie 0

Rejs tygodniowy => Wyspy Egadzkie + Pantelleria

  • 7 noclegów

  • zaokrętowanie-wyokrętowanie: Marsala

  • trasa typu: cruising

Dzień  Trasa Ilość Mm
1 Zaokrętowanie, zaprowiantowanie, przeszkolenie, aklimatyzacja 0
2 Marsala (Sycylia) – Pantelleria 60
3 Pantelleria 0
4 Pantelleria – Favignana 70
5 Favignana – Marettimo 10
6 Marettimo – Levanzo 14
7 Levanzo – Marsala 13
8 Wyokrętowanie 0

 

Rejs urodzinowy 2014
Sycylia, Egady => 2014

Rejs urodzinowy 2014
04.04 – 14.04.2014

Cyclades 50.5, Dufour 455

 

Formularz czarterowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Akwen

Termin czarteru

Ilość osób

Rodzaj jachtu

Ilość kabin

Czarter ze skipperem

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125