Dookoła Morza Karaibskiego => rejsy katamaranem 2018 / 2019

Trynidad & Tobago, Grenada, St. Vincent & Grenadyny, St. Lucia,
Martynika, Dominika, Gwadelupa, Montserrat, Antigua & Barbuda,
Saint Kitts & Nevis, St. Martin, Brytyjskie W-py Dziewicze, Dominikana,
Bahamy (od E do W), Floryda, Meksyk, Belize, Gwatemala

Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu, godzina 1700
Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu, godzina 0900
Trasa / cena / data  => zgodnie z tabelą poniżej
Jacht: katamaran Leopard 45

Leopard45 (13) (Small)Kontynuujemy sezon Karaibski 2018 / 2019

Co roku żeglujemy po Karaibach. Co roku wracamy tam z ogromną przyjemnością – nie tylko ze względu na przepiękne widoki i jakże zróżnicowane krajobrazy, lokalnych znajomych, cieplutką wodę, słońce i temperatury ok. 30C… Kochamy Karaiby, bo możemy oderwać się od codziennej szarości jesienno – zimowych dni i przede wszystkim … => możemy pożeglować!

Na Karaibach wiatr ciągle wieje, raz słabiej raz mocniej, ale wieje, passat nie ustaje. Między wyspami żeglujemy po 4-6 godzin przy stanie morza 3-4 i sile wiatru od 3B do 7B, po czym chowamy się za wyspą, gdzie jest już spokojniej i „lajtowo”. Czasami robimy dłuższe „przeloty”, chcąc przyspieszyć czas dotarcia do kolejnej wyspy i pozostania w „raju” dłużej.  Stąd należy się przygotować, iż będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

od Trynidadu do Gwalemali…

Zaczynamy na samym południu, w Trynidadzie, gdzie zimuje nasz jacht. W listopadzie przepłyniemy z Trynidadu i Tobago, przez Grenadę, Grenadyny i St. Lucie – na Martynikę (KARIB-2). Dalej „pokręcimy” się w okolicach Antyli Małych (KARIB-3), Boże Narodzenie  i Nowy Rok 2019 planujemy spędzić na St. Martin (KARIB-4, 5). Ferie zimowe (KARIB-6,7,8) organizujemy z Martyniki i Gwadelupy (a więc tam gdzie są TANIE LOTY), z opcją pożeglowania na Grenadyny i Dominikę.

Kiedy skończą się ferie zimowe w Polsce – my będziemy jeszcze na Antylach Małych, a potem => ruszamy na północ.

Przez Brytyjskie Wyspy Dziewicze dopłyniemy do Dominikany (KARIB-9), a dalej już na Bahamy (KARIB-10).

IMG_20180528_164633842 (Medium)Bahamy zwiedzimy całe – od wschodu na zachód, czyli najpierw od Turks & Caicos do Nassau (KARIB-11), a potem z Nassau do Great Abaco (KARIB-12) i powrót do Nassau, gdzie spędzimy Wielkanoc 2019.

Majówka odbędzie się jeszcze na Bahamach (KARIB-13), po czym pożeglujemy na Florydę(KARIB-14), a z Miami przez Key West do Meksyku (KARIB-15). Z Meksyku wzdłuż mało znanego brzegu i przepięknych wysepek – dotrzemy do Belize (KARIB-16), gdzie zorganizujemy 2 rejsy (KARIB-17,18) z możliwością snoorklowania / nurkowania po drugiej co do wielkości rafie koralowej oraz mieszkania w dżungli i odwiedzenia miast Majów.

Z Belize popłyniemy do Rio Dulce, słynnej rzeki w Gwatemali, gdzie wyciągniemy jacht (KARIB-19i przygotujemy go do naszej 3-letniej wyprawy przez Panamę i dalej na Pacyfik… ale o tym opowiemy już innym razem… :-)))

Terminy rejsów dopasowane zostały do lotów w bardzo rozsądnych cenach!

DSCN4701 (Medium)Wiele osób zawsze narzekało na ceny lotów na Karaiby, szczególnie, gdy na rejs chce popłynąć cała rodzina, włącznie z dziećmi. W tym roku ceny lotów są rekordowo niskie! Pojawiły się nowe linie lotnicze, niemal codziennie latające na Martynikę czy Gwadelupę. Aktualnie ceny lotów z Paryża wahają się w granicach 1200 – 1500 zł / osobę! Loty z Warszawy w dwie strony w ferie zimowe super liniami AirFrance – kosztują niecałe 2400 zł / osobę!

Warto skorzystać z okazji i kupić bilet jak najszybciej!

Pomagamy w organizacji transportu na rejs (włącznie z przemieszczaniem się między lotniskami w Paryżu, Londynie itd.), mamy w tym już spore doświadczenie, można na nas polegać!

Będziemy żeglować wygodnym katamaranem typu Leopard 45

Długo wybieraliśmy jacht, na którym zamierzamy zamieszkać z dziećmi przez 3 lata. Ten wydaje się idealny pod wieloma względami.

DSCN4657 (Medium) to duży jacht, posiada spore 4 kabiny – każda z osobną łazienką oraz 2 miejsca w mesie (składany stół). Mamy generator, odsalarkę, klimatyzację oraz panele słoneczne. Jesteśmy całkowicie niezależni. Ogromny kambuz daje wiele możliwości dla niejednego wymagającego kucharza (4-palnikowa kuchenka z piekarnikiem, 2 lodówki, miksery), a na rufie jest zainstalowany gazowy grill (np. na świeżo złowionego tuńczyka). Sporo miejsca w kokpicie, w mesie oraz na deku- to atuty nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które mogą dodatkowo skakać po siatce na dziobie i nie trzeba się martwić, że wypadną. Widać je doskonale z mesy, a dodatkowo chroni je siatka, rozłożona na relingach dookoła jachtu. Mamy także ponton z twardym dnem oraz silnikiem o mocy 25KM, tak więc podróż z jachtu stojącego na kotwicy do brzegu /portu / na plaże / na rafę (żeby posnoorskować) – trwa bardzo krótko. Dodatkowo mamy jeszcze 2 kajaki i  narty wodne dla tych bardziej wymagających :-) Jacht ogólnie jest super!
Słucha steru i szybko żegluje :-) Mimo swoich gabarytów- potrafi rozpędzić się do prędkości 9-11 kn (pewnie więcej też, ale póki co więcej nie próbowaliśmy :-) przy odpowiednich warunkach :-)

Atrakcyjność akwenu jest bezdyskusyjna!

Od kilkunastu lat wracamy co roku w te same miejsca. Odwiedzamy lokalnych znajomych, organizujemy wycieczki po wyspach, zamawiamy kolacje z lobsterami na plaży…

Na pewno warto choć raz w życiu tutaj przyjechać!

Opłyniemy całe Morze Karaibskiekażdy znajdzie interesujący kawałek dla siebie…

…a potem… a potem będzie Panama i Pacyfik… i też będziemy namawiać do przyłączenia się do nas na różne etapy :-) Ceny biletów lotniczych nie będa już takie ciekawe… ale na pewno będzie warto!!!

Więcej info o akwenie Wysp Karaibskich => czytaj TUTAJ


Ahoj i do zobaczeni na pokładzie naszego jachtu!

 Rejsy mają charakter szkoleniowy,
co oznacza to, że załoganci będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie, stawiać i zrzucać żagle, sterować, wypełniać dziennik jachtowy, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

Kapitanami będą fachowcy, jak zawsze, osoby znające akwen, lokalne zwyczaje, żeglujące wiele lat po karaibskich wodach, chętnie przekazujące wiedzę i łatwo nawiązujące pozytywne relacje z załogą.

Będą to: kpt. Małgorzata Talar- Rybicka, kpt. Magdalena Talar – Żuchelkowska, kpt. Marek Kassur. Siostry Talar będą żeglowały ze swoimi dziećmi na pokładzie.

Z nami można się wiele nauczyć!

W trakcie rejsów będzie można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Leopard_45 (1)Nasza Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo.

 Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

KOD  TERMIN  TEMAT  PROPONOWANA TRASA   CENA 
Trynidad i Tobago, Antyle Małe, Wyspy Dziewicze, Bahamy, Floryda, Meksyk, Belize, Gwatemala
KARIB-1 26.10 – 11.11.2018
(16 dni)
Rejs taklowniczy
TRYNIDAD & TOBAGO
Rejs po wodach Trynidadu i Tobago
 przylot / powrót => POS (Trynidad & Tobago)
zapraszamy
KARIB-2 11.11 – 27.11.2018
(16 dni)
Rejs „na spokojnie” 
ONE WAY
z TRYNIDAD & TOBAGO na MARTYNIKĘ

Trynidad – Tobago – Grenada – Carriacou – St.Vincent & Grenadyny – St. Lucia – Martynika
 przylot => POS (Trynidad&Tobago)
powrót  z <= FDF (Martynika)

950 EUR
+ 100 EUR
+ 250 USD
KARIB-3 30.11 – 14.12.2018
(14 dni)
Rejs rodzinny
ONE WAY
MARTYNIKI
na GWADELUPĘ
Martynika – St. Lucia – St.Vincent & Grenadyny – Dominika – Gwadelupa
* nocne pływania!
 przylot do => FDF (Martynika)
powrót  z <= PTP (Gwadelupa)
950 EUR
+ 150 EUR
+ 150 USD
TANIE LOTY!
KARIB-4 15.12 – 28.12.2018
(13 dni)
Rejs rodzinny
na BOŻE NARODZENIE
ONE WAY
GWADELUPY
na ST. MARTIN

Gwadelupa –  Monserrat – Antigua – Barbuda – St. Martin
* nocne pływania!

 przylot do =>  PTP (Gwadelupa)
powrót  z <= SXM /SFG (St. Martin)

950 EUR
+ 100 EUR
+ 200 USD
TANIE LOTY!
KARIB-5 29.12.2018 – 11.01.2019
(14 dni)
Rejs „na spokojnie”
ONE WAY
ST. MARTIN
na GWADELUPĘ
na NOWY ROK 2019

St. Martin – Saint Kitts & Nevis – Barbuda – Antigua – Montserrat – Gwadelupa
 przylot => SXM /SFG (St. Martin)
powrót  z <= PTP (Gwadelupa)
1150 EUR
+ 100 EUR
+ 220 USD
KARIB-6 11.01 –  25.01.2019
(14 dni)
Rejs ONE WAY
GWADELUPY
na MARTYNIKĘ
„na sopkojnie”
FERIE ZIMOWE  A

Gwadelupa –  Montserrat – W-py Święte – Dominika – Martynika
* nocne pływania!

 przylot do =>  PTP (Gwadelupa)
powrót  z <= FDF (Martynika)

1050 EUR
+ 160 EUR
+ 180 USD

TANIE LOTY!

KARIB-7 26.01 – 09.02.2019
(14 dni)
Antyle Małe – raj!
FERIE ZIMOWE  B
Martynika – St. Lucia – St. Vincent & Grenadyny – Martynika
* nocne pływania!
 przylot / powrót
<=> FDF (Martynika)
1050 EUR
160 EUR
+ 180 USD
TANIE LOTY!
KARIB-8 10.02 –  24.02.2019
(14 dni)
Rejs ONE WAY
MARTYNIKI
na GWADELUPĘ
FERIE ZIMOWE  C

Martynika – St. Lucia – St. Vincent & Grenadyny – Dominika – Gwadelupa
* nocne pływania!
 przylot  do=> FDF (Martynika)
powrót z <= PTP (Gwadelupa)

1050 EUR
+ 160 EUR
+ 180 USD

TANIE LOTY!

KARIB-9 25.02 – 10.03.2019
(13 dni)
Rejs stażowy
ONE WAY
GWADELUPY
na DOMINIKANĘ

Gwadelupa – St. Martin – Brytyjskie Wyspy Dziewicze – Dominikana (Punta Cana)
* nocne pływania!
 przylot do =>  PTP (Gwadelupa)
powrót z <=  PUJ (Punta Cana, Dominkana)
950 EUR
+ 100 EUR
+ 230 USD
TANIE LOTY!
KARIB-10 12.03 –   26.03.2019
(14 dni)
Rejs ONE WAY
DOMINKANY
na BAHAMY (Turks&Caicos)

Dominikana – Turks & Caicos
* nocne pływania!
przylot do => PUJ (Punta Cana, Dominkana)
powrót z <=  PLS (Providenciales, Turks&Caicos)

950 EUR
+ 280 USD
KARIB-11 27.03 – 13.04.2019
(17 dni)
Rejs „na spokojnie”
ONE WAY
BAHAMY
Turks&Caicos do NASSAU
Turks&Caicos – Mayaguana – Crooked Island – Long Island – Exuma – Nassau
 przylot do =>  PLS (Providenciales, Turks&Caicos)
powrót z <=  NAS (Nassau)
1250 EUR
+ 300 USD
KARIB-12 14.04 –  27.04.2019
(13 dni)
Rejs „na spokojnie”
BAHAMY
WIELKANOC 2019

Nassau – Great Abaco – Nassau
przylot / powrót <=>
NAS (Nassau, Bahamy)

950 EUR
+ 280 USD
KARIB-13 27.04 – 04.05.2019
(7 dni)
Rejs  MAJÓWKA 2019
na BAHAMACH
Nassau – Exuma – Nassau 
przylot / powrót  <=>   NAS (Nassau)
 790 EUR
+ 200 USD
KARIB-14 04.05 –  14.05.2019
(10 dni)
Rejs  ONE WAY
 BAHAMY,  USA
NASSAU do MIAMI
+ zwiedzanie Florydy

Nassau – Exuma – Miami (USA)
* nocne pływania!
 przylot do =>   NAS (Nassau)
powrót z <=  MIA (Miami, USA)

1050 EUR
+ 350 USD
TANIE LOTY
KARIB-15 14.05 – 26.05.2019
(12 dni)
Rejs żeglarski
 ONE WAY
 MIAMI, Key West, MEKSYK
+ zwiedzanie Florydy, Meksyku

Miami (USA) – Key West – Cancun (Meksyk)
przylot do => MIA (Miami, USA)
powrót z <= CUN (Cancun, Meksyk)

950 EUR
+ 300 USD
TANIE LOTY
KARIB-16 27.05 – 08.06.2019
(12 dni)
Rejs  ONE WAY
MEKSYK, BEZLIZE
Cancun do Belize
+ rafa koralowa
+ miasta Majów
Cancun (Meksyk) – Belize
* nocne pływania!
 przylot => CUN (Cancun, Meksyk)
powrót z <=  BZE (Belize City)
850 EUR
+ 280 USD
KARIB-17 09.06 – 19.06.2019
(10 dni)
Rejs „na spokojnie”
BELIZE
+ rafa koralowa
+ miasta Majów

Belize – rafa koralowa- Belize
 przylot / powrót  => CUN (Cancun, Meksyk) lub BZE (Belize City)

950 EUR
+ 250 USD
KARIB-18 20.06 – 30.06.2019
(10 dni)
Rejs „na spokojnie”
BELIZE
+ rafa koralowa
+ miasta Majów
Belize – rafa koralowa- Belize
 przylot / powrót  => CUN (Cancun, Meksyk) lub BZE (Belize City)
950 EUR
+ 250 USD
KARIB-19 01.07 – 16.07.2019
(15 dni)
Rejs ONE WAY
BELIZE. GUATEMALA
+ rafa koralowa
+ miasta Majów
+ przygotowanie jachtu do zimowania

Belize – rafa koralowa-  Rio Dulce (Guatemala)
 przylot  => CUN (Cancun, Meksyk) lub BZE (Belize City)
powrót z <=  GUA (Guatemala)

690 EUR
+ 300 USD

Osoby zainteresowane zorganizowaniem rejsu w terminach innych niż tez podane w tabeli – prosimy o KONTAKT

=> UWAGA <=
żniżki dla naszych dotychczasowych klientów!

 

 • Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu, zgodnie z tabelą, godzina 1700
 • Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu, zgodnie ztabelą, godzina 0900
 • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania wieczorem dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu
 • dokładne dane dotyczące portu zaokrętowania oraz miejsca cumowania jachtu – zostaną podane zainteresowanym indywidualnie
 • pomagamy zorganizować przelot, także transport pomiędzy lotniskami w Paryżu, Londynie oraz na karaibskich wyspach!
 • podana trasa z tabeli jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych panujących podczas rejsu oraz od chęci i możliwości załogi, ostateczną decyzję o trasie rejsu podejmuje kapitan

katamaran LEOPARD 45

Leopard45 (13) (Small)

=> Leopard 45 to duży katamaran, posiada 4 kabiny (a w nich dużo szafek na prywatne rzeczy), każda kabina ma osobną łazienką  (z prysznicem z ciepłą wodą) oraz 2 miejsca w mesie (składany stół).

=> Jacht wyposażony jest m.in.: w generator, odsalarkę, klimatyzację, wentykatory w kabinach i w mesie, radar, panele słoneczne, także elektryczną windę kotwiczną, GPS z ploterem, pełnolistwowego grota, genuę oraz parasailor, odtwarzach CD z głośnikami, prysznic na rufie z ciepłą i zimną wodą, drabinkę do schodzenia do wody i dużą platformę np. do skakania do wody w rufowej części jachtu, a także butle do nurkowania…

=> Ogromny kambuz daje wiele możliwości dla niejednego wymagającego kucharza (4-palnikowa kuchenka z piekarnikiem, 2 lodówki, miksery itd..), a na rufie mamy zainstalowany gazowy grill (np. na świeżo złowionego tuńczyka :-)).

=> Sporo miejsca w kabinach, w kokpicie, w mesie oraz na deku – to atuty nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które mają dużo przestrzeni do zabawy, mogą też skakać po siatce na dziobie i nie trzeba się martwić, że wypadną. Widać je doskonale z mesy, a dodatkowo chroni je siatka, rozłożona na relingach dookoła jachtu.

=> Mamy także ponton z twardym dnem oraz silnikiem zaburtowym o mocy 25KM, tak więc podróż z jachtu stojącego na kotwicy do brzegu / portu / na plaże / na rafę (żeby posnoorskować) – trwa bardzo krótko. Dla dzieci jest dodatkowo jeszcze mały kajak, dla dorosłych – duży kajak, a dla tych bardziej wymagających – deska wodna sztuk dwie :-)

Ogólnie => jacht jest super!

Zapraszamy! 

producent Robertson & Caine
kabiny/koje 4+2/8+2 
całkowita długość 13,7 m
szerokość 7,25 m
zanurzenie 1,21 m
WC/prysznic 4 / 5
zbiorniki na wodę 3 x 300 l
zbiorniki na paliwo 2 x 00 l
pow. żagli 140 m²
silniki 2×40 KM Yanmar
zasilanie 110V / 220V

Cena

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
  • opiekę profesjonalnego skippera znającego akwen
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym, kajak, barbeque
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu
   • przelot samolotem z PL na Martynikę / Guadelupę to koszt ok. 2500 PLN w obydwie strony/
   • obecnie dostępne są promocje, gdzie ceny lotów z Paryża w obydwie strony to koszt tylko 1400 – 1600 PLN/osobę!
   • z Warszawy na Martynikę czy Gwadelupę latają linie Air France, z Paryża Air Caraibes, Corsair,  i inne..
   • wszelkie inne porty zaokrętowania zostały dostosowane do korzystnych połączeń lotniczych w rozsądnych cenach z różnymi miastami w Polsce
   • pomagamy w rezerwacji!
   • pomagamy również zorganizować transport pomiędzy lotniskami w Paryżu, w Londynie i na karaibskich wyspach
  • składki na wyżywienie, opłaty portowe, opłaty graniczne, paliwo do jachtu i pontonu, gaz, tzw.
   => kasy jachtowej (składka podana w tabeli obok ceny rejsu)

   • dzieci w wieku 1-5 lat => 50% składki, dzieci w wieku 6-10 lat => 80% składki
   • składka rozliczana jest wspólnie z załogą,  zbierana w dniu zaokrętowania
   • kapitan zwolniony jest od wpłat do wspólnej kasy
   • dojazdu z/na lotnisko => ok. 20 EUR/osobę
  • kaucji 80 EUR/osobę (kaucja zbierana jest na poczet ew. szkód powstałych z winy uczestnika, kaucja zbierana jest w dniu zaokrętowania na ręce kapitana, z czego 50 EUR zwrotne jest po bezawaryjnym przebiegu rejsu, pozostała kwota jest bezzwrotna, przeznaczona na sprzątanie jachtu)
  • własnych wydatków (wycieczki, posiłki poza jachtem, puby, napoje procentowe)
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
 • inne uwagi:
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 6 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125