Wakacyjne rejsy 2016 => Sycylia, Sardynia, Korsyka

Kody rejsów: LATO 1-6 – zakończone

Zaokrętowanie: pierwszy dzień rejsu, godzina 1700
Wyokrętowanie: ostatni dzień rejsu, godzina 0900
Dojazd: dopasowane terminy rejsów do tanich lotów linii Wizzair i Ryanair
Jacht: s/y Denar (Cyclades 39.3)
Ceny: poniżej
Terminy:
poniżej
Trasy rejsów:
 poniżej

la_maddalena
Wakacje zaczynamy jeszcze na Malcie, skąd wyruszamy 17.07.2016 na północ. Płyniemy poprzez Pantelerię i Wyspy Egady – do Trapani. Tam kolejne wymiany załóg, żegluga na Wyspy Liparyjskie, żegluga wzdłuż Sycylii, aby w sierpniu popłynąć do Olbii na Sardynii i zobaczyć Wyspy La Maddalena, Wyspy Levazzi, Bonifacjo na Korsyce i wrócić we wrześniu na Sycylię.

Kolejny etap – to rejs one way z Sycylii na Maltę i wielodobową żeglugą non stop do Grecji, gdzie będziemy kontynuować sezon aż do listopada 2016.

 • Więcej info o akwenie – patrz niżej…
 • Z wcześniejszymi rejsami na Malcie (kwiecień – lipiec 2016) można zapoznać się => tutaj.
 • a z rejsami w Grecji na przedłużenie lata (wrzesień – listopad 2016) można zapoznać się => tutaj.

...wypatrujemy samoloty..Terminy wszystkich rejsów i miejsca wymiany załóg dopasowaliśmy do rozkładu lotów tanich linii lotniczych (Wizzair, Ryanair i EasyJet).

Ceny lotów zaczynają się już od 360 PLN w obydwie strony!
W razie potrzeby – pomagamy w rezerwacji.

Bezpośrednie tanie loty z wielu polskich miast na Maltę, do Trapanii na Sycylii czy na Sardynię – zachęcają do spędzenia wakacyjnego urlopu nad ciepłymi morzami – w jakże przepięknych i urozmaiconych okolicznościach przyrody i gwarantowaną wysoką temperaturą!

P1050480_mNie trzeba jechać już wielu godzin samochodem, jak np.  do Chorwacji, czy do Słowenii, teraz świat stał się nam dużo bardziej dostępny…

Warto nie przegapić takiej okazji!

Podczas naszych rejsów szkoleniowych one way – istnieje możliwość przeszkolenia i podejścia do egzaminu na certyfikaty issa inshore skipper, issa yacht crew. Nasza Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem International Sailing Schools Association już wiele lat.

Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA znajduje się w dziale „Przydatne informacje„.

Zapraszamy!


O akwenie…

FavignanaWłoskie Wyspy Egadzkie – to bardzo atrakcyjny akwen dla żeglarzy, miłośników górzystych klimatów i wędkarzy (tuńczyki!). Składają się na nie to trzy piękne wyspy, znajdujące się na wysokości Trapani. Egady słyną między innymi z rozegranej tam bitwy morskiej podczas I wojny punickiej w 241 p.n.e. pomiędzy Rzymianami i Kartagińczykami. Wyspy zamieszkuje ponad 4,5 tyś. mieszkańców.

Największą i najczęściej odwiedzaną wyspą z archipelagu Wysp Egadzkich – jest Favignana, wysunięta najbardziej na południe. Oferuje wiele atrakcyjnych zatoczek i kotwicowisk, śliczne miasteczko i porcik o tej samej nazwie, miłą atmosferę i smaczne jedzonko. Warto tu zawitać!

Księżopolscy Aga i RobertKilka mil na północ znajduje się kolejna wyspa – Levanzo, będąca z kolei najmniejszą z Egad, z charakterystycznym wzniesieniem Pizzo dei Monaco o wysokości 278 m n.p.m. Jest tutaj też Grotta del Genovese, w której odkryto w 1949 roku neolityczne malowidła naskalne, datowane na około 9200 lat p.n.e. oraz przytulne kotwicowiska.

Kolejną wyspą z Egad jest – Marettimo, wysunięta najdalej na zachód, druga co do wielkości z tego archipelagu, z największym szczytem ze wszystkich trzech wysp Monte Falcone, o wysokości 686 m n.p.m. Piękne zdjęcia wyspy można oglądać => tutaj.

=======================

Monia (2)Włoskie Wyspy Liparyjskie to grupa 17 wysp, 7 większych i 10 mniejszych. Owe Wyspy Eolskie (to druga znana nazwa tych wysp, pochodzi od władcy wiatrów – Eola) znajdują się na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii, zbudowane są głównie ze skał wulkanicznych, gdzie na wyspach Vulcano i Stromboli spotkamy wciąż czynne wulkany. Krajobraz stanowią więc głównie góry i wulkany, także wulkaniczne plaże i przytulne kotwicowiska, wiecznie ziolona roślinność. Turystyka odgrywa coraz ważniejszą rolę, a rybołówstwo – stanowi podstawę gospodarki. Panuje tu klimat śródziemnomorski, co oznacza, że nawet w zimie temperatury rzadko spadają poniżej +15C.

Zamieszkuje tu obecnie ok. 14 tys. osób, z czego najwięcej osób – na głównej wyspie Lipari.

Gosia (11)Lipari jest największa i najbardziej popularna ze wszystkich Wysp Liparyjskich. Posiada ogromną i bogatą historię, sięgającą już czasów antycznych. Do dziś wydobywa się tutaj pumeks, będący ważnym produktem eksportowym Wysp Liparyjskich.
Warto wybrać się tutaj do Muzeum Archeologicznego z bogatymi zbiorami historycznymi, także do jedenastowiecznej katedry wybudowanej jeszcze przez Normanów.

Wokół wyspy znajdziemy malownicze zatoczki i kotwicowiska, a sama wyspa z morza wygląda jakże atrakcyjnie.

Obowiązkowa wizyta czeka na Vulcano, wyspy leżącej najbliżej Sycylii, zbudowanej z 3 nakładających się na siebie centrów wulkanicznych, w charakterystycznym kształcie stożka wulkanicznego. Możliwa jest do zorganizowania dla chętnych wycieczka do krateru Gran Cratere, gdzie do dziś wydobywają się obłoki gazów, wrażenia są niesamowite!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stromboli – to wyspa w kształcie okrągłego stożka wulkanicznego, to tutaj znajduje się czynny, słynny wulkan o tej samej nazwie, o wysokości 926 m n.p.m. Do dziś mają tu miejsce regularne erupcje. Na stokach wulkanu usytuowane są jedne z najlepszych upraw winorośli w Europie. Wyspę zamieszkuje ok. 600 osób. Mając odrobinę szczęścia – można być świadkiem erupcji lawy, szczególnie po zmroku – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Salina – jest drugą co do wielkości wyspą z archipelagu Wysp Liparyjskich, również wysoka i pochodzenia wulkanicznego, powstała z aktywności aż 6 wulkanów, dzis już nieczynnych. Posiada dwa charakterystyczne bliźniacze stożki wulkaniczne, stąd niegdyś nazywana była „Didyme” („bliźniaki”). Salina jest bardzo urokliwą wyspą, najbardziej urodzajną z wysp Liparyjskich, znana m.in. z uprawy kaparów oraz winogron.

centrum_bonifacioInne Wyspy Liparyjskie, do których można dopłynąć, to: Panarea, Filicudi, Alicudi

===========================

Pomiędzy Wyspami Liparyjskimi i Wyspami Eagdzkimi – 40 Mm na północ od Palermo znajduje się jeszcze Ustica, ciekawa, samotna wyspa, rzadko odwiedzana, spokojna, z turkusową wodą wokół (raj dla nurków!), wspaniałymi widokami, licznymi jaskiniami, prehistorycznymi wioskami, a więc dla nas bardzo atrakcyjne miejsce. Można wynająć skutery i zwiedzić wyspę w niecałą godzinę, a przy dobrej pogodzie – można zobaczyć Sycylię.

===========================

P1020100Archipelag La Maddalena – to park narodowy, znajdujący się pomiędzy Korsyką i Sardynią – z główną, zamieszkałą wyspą o tej samej nazwie. Warto zobaczyć tam supernowoczesne, ekologiczne, nowe centrum konferencyjno-wystawowe z portem dla 700 łodzi… A kto woli ciszę i spokój – to poza 7 głównymi wyspami archipelagu – jest jeszcze tutaj około 20 małych wysepek z pięknymi plażami i atrakcyjnymi miejscami do nurkowania.

Na północ, jeszcze bliżej Korsyki – są inne wyspy => Lavezzi, archipelag wysp granitowych oraz raf usytuowanych w Cieśninie Świętego Bonifacego… Są najdalej na południe wysuniętym lądem Francji metropolitarnej. Znajdziemy tam wiele fajnych kąpielisk, zatoczek, błękitną wodę, czysty piasek… Jako że znajdują się blisko Wysp La Maddalena – warto je odwiedzić, żeglując do Bonifaccio
===========================
bonifacioBonifacio – największa atrakcja Korsyki. Samo wejście pomiędzy klifami do zatoki – robi ogromne wrażenie! Bonifacio leży na szczycie wąskiego, wydłużonego cypla, na prawie pionowych, wapiennych skałach. Wygląda ślicznie!

Mnóstwo tu sklepów i restauracji, przystań jachtowa, a na górze wąskie uliczki i kamienne domy, tworzące klimat Średniowiecza. Miasteczko oferuje bogate życie towarzyskie. Polecamy odwiedzić to miejsce z pełną premedytacją! Widoki są niezapomniane!!!

===========================

Info o MALCIE można znaleźć w dziale Czartery => AKWENY => MALTA

===========================

Czeka więc moc wrażeń, sporo żeglowania, wizyt w historycznych miejscach, także postojów na kotwicowiskach ze snoorklowaniem w czystej i ciepłej wciąż wodzie, postojów w zatoczkach z piaszczystymi i wulkanicznymi plażami i tajemniczymi grotami…


Charakter rejsów…

Rejsy mają charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy każdego z etapów, podzielni na wachty, będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu (m.in. stawianie/zrzucanie żagli, klarowanie, utrzymanie porządku, sterowanie, nawigowanie, cumowanie itd.) oraz kambuza (kuchni).

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

2015-07-27 14.21.05 (Small)Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Kapitanem danego etapu będzie fachowiec, skipper i instruktor żeglarstwa, osoba znająca akwen, lokalne zwyczaje, żeglująca wiele lat po przeróżnych akwenach świata, chętnie przekazująca wiedzę i łatwo nawiązująca pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

Terminy, ceny i trasy rejsów

 KOD   TERMIN  DNI TEMAT  PROPONOWANA TRASA   CENA 
SYCYLIA, SARDYNIA, KORSYKA =>  wakacje 2016
LATO-1 17.07 – 28.07.2016 11 Rejs szkoleniowy
one way
z Malty na Sycylię
Malta – Panteleria – Egady – Trapani (Sycylia)
tanie loty z WRO, KRK, WMI
1850 PLN
+ 190 EUR
LATO-2 28.07 – 07.08.2016 10 Rejs szkoleniowy
W-py SYCYLII
Trapani (Sycylia) – W-py Egady – W-py Liparyjskie- Trapani (Sycylia)
tanie loty z KRK, WMI
1850 PLN
+ 160 EUR
LATO-3 08.08 – 13.08.2016 5 Rejs szkoleniowo – stażowy one way
z Sycylii na Sardynię
Trapani (Sycylia) – Egady – Olbia (Sardynia)
tanie loty z KRK, WMI
1250 PLN
+ 100 EUR
LATO-4 13.08 – 20.08.2016 7 Rejs turystyczny
Sardynia, Korsyka
Olbia (Sardynia) – W-py La Maddalena – Bonifacio – Olbia (Sardynia)
tanie loty z KRK
1750 PLN
+ 200 EUR
LATO-5 20.08 – 02.09.2016 13 Święto Lotnictwa
one way
z Sardynii na Sycylię
Olbia (Sardynia) – W-py La Maddalena – W-py Egady – Trapani (Sycylia)
tanie loty z KRK, WMI
2320 PLN
+ 200 EUR
LATO-6 02.09 – 10.09.2016 8 one way
z Sycylii na Maltę
Trapani (Sycylia) – W-py Egady – Panteleria – Malta
tanie loty z KRK, WMI, WRO
1650 PLN
+ 160 EUR
Zainteresowanych czarterem całego jachtu ze skiperem – prosimy o KONTAKT
 • Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu (pierwsza miejscowość z tabeli), godzina 1700
 • Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu (ostatnia miejscowość z tabeli), godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania w godzinach popołudniowych dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu
 • Cena podana w tabeli:
  • cena zawiera:
   • koję na jachcie w  kabinie dwuosobowej
   • opiekę profesjonalnego skippera, znającego akwen
   • podstawowe szkolenie żeglarskie
   • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
   • ubezpieczenie NW na jachcie
   • opłaty portowe w marinie zaokrętowania pierwszego dnia rejsu
   • pościel
  • cena nie zawiera:
   • dojazdu
    • na Maltę, do Trapani, Alghero – latają tanie linie lotnicze Ryanar oraz Wizzair
    • Super ceny bezpośrednich lotów zaczynają się już od 360 PLN w dwie strony!
    • strona rezerwacji biletów:
     • => Wizzair (do Alghero z Warszawy Chopina, Katowic)
     • => Ryanair (na Maltę z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania, do Trapani z Warszawy Modlina oraz z Krakowa)
     • => EasyJet (do Olbii z Berlina SXF, Londynu, Paryża i innych europejskich miast)
    • Terminy rejsów zostały dopasowane to lotów tychże tanich linii lotniczych!
    • Pomagamy znaleźć dogodne połączenia!
   • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, gaz => w tabeli jest to wartość w EUR obok ceny rejsu (100 EUR – 200 EUR)
    • => składka ta zbierana będzie w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą, kapitan jest zwolniony
    • => dzieci poniżej 5 lat – 50% składki, dzieci w wieku 5-12 lat – 75% składki
   • kaucji zwrotnej po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/os. (na poczet ewentualnych szkód powstałych z winy uczestnika)
   • szkolenia na patent issa inshore skipper: 80 EUR/os. (issa qualified crew gratis w cenie rejsu)
   • sprzątania po rejsie80 EUR/załogę
   • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
   • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
  • inne uwagi:
   • egzamin i patent issa: 350 zł
   • zniżki dla naszych stałych klientów: 5%
   • zniżki dla grupy min. 5 osób: 5%
   • zniżki dla rodzin z dziećmi (min. 4 osoby): 7%
   • cena za rejs dla dzieci w wieku <2 lat – gratis, dzieci w wieku 2-5 lat – 50% ceny rejsy, dzieci w wieku 6-12 lat – 75% ceny rejsu


Cyclades 39.3
s/y Denar

rok produkcji 2007
producent Beneteau
kabiny/koje 3 / 6 + 2
całkowita długość 11,97  m
szerokość 3,95  m
zanurzenie 2,00 m
WC/prysznic 1 / 2
zbiorniki na wodę 360 l
zbiorniki na paliwo 200 l
pow. żagli 90 m²
silnik Yanmar  39 KM

… Bo jak to mówi Krisu: „work less, sail more”!!!

=> dzielna, sprawdzona jednostka, świetnie nadająca się na szkoleniowe czy rodzinne rejsy, doskonała dla osób pragnących szlifować swoje umiejętności żeglarskie, aby w niedalekiej przyszłości samemu wyczarterować jacht i poprowadzić rejs…

=> jacht posiada 3 dwuosobowe kabiny oraz 2 miejsca w mesie (stół w mesie jest składany, max. 8 koi),  1 WC z prysznicem z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie, pełne wyposażenie ratunkowe, nawigacyjne, p.poż, kambuzowe (m.in. kuchenka z piekarnikiem, lodówka, sztućce, garnki, patelnie itp.) i hotelowe…

=> jacht posiada m.in. elektryczną windę kotwiczną (2015), autopilot, VHF, GPS z ploterem w kokpicie, sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami na zewnątrz, składane bimini i składaną owiewkę (2015), ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę na rufie do schodzenia do wody, pełnolistwowy grot, rolowaną genuę i genakera (żagle 2014r.), 2 koła sterowe, inwerter, przenośne ogrzewanie i inne…

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

 

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125