Rejsy w Tajlandii ONE WAY – w ferie zimowe 2018/2019

TAJ – 4: 29.01 -08.02.2019
TAJ – 5: 09.02 – 19.02.2019

Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu TAJ-4 w Phuket, TAJ-5 w Koh Lipe, g. 1200
Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu TAJ-4 w Koh Lipe, TAJ-5 w Phuket, g. 1200
Trasa TAJ-4Phuket – Ko Lipe
Trasa TAJ-5: Ko Lipe – Phuket

Jacht: kat. Lagoon 400 S2 (z odsalarką)
Cena: 1150 EUR

 

 20170304_133156 (Medium)Uwielbiamy żeglować po Tajlandii!

Znamy przepiękne, mało znane  – wspaniałe plaże, podwodne raje nurkowe (gdzie spokojnie wystarczy ABC nurkowania), tajemnicze jaskinie, które można penetrować jedynie o niskiej wodzie /a pływy w Tajlandi często przekraczają 3m!)… pływamy tam już wiele lat i z całego serca – polecamy!

Dzięki naszej propozycji tras ONE WAY (z Phuket do Ko Lipe lub z Ko Lipe do Phuket) – można dużo więcej zobaczyć i nigdzie nie trzeba się spieszyć!

Dodatkowo – terminy TAJ-4 i TAJ-5=> dostosowane są do ferii zimowych 2018/2019!

Pomagamy zorganizować wszystko – począwszy od znalezienia biletów lotniczych, zakupienia ich, czy również ubezpieczenia, po zorganizowanie i monitorowanie atrakcji na miejscu – podczas żeglugi i po jej zakończeniu.

Tajlnadia to także świetny akwen na rejsy z dzećmi!

Od lat organizujemy rejsy z dziećmi po różnych akwenach świata… także dalekie rejsy do Tajlandii, na Seszele, Karaiby, czy nawet na Polinezję Francuską.. Jeżeli chcesz spędzić niezapomniane wakacje w tropikach ze swoimi pociechami – skontaktuj się z nami!


…o akwenie

Tajlandia – to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nizinny, od wschodu graniczący z Laosem i Kambodżą, na południu z Malezją i dalej z Birmą (Myanmarem), zajmuje niewiele więcej niż 1,5 obszaru naszego kraju, ale za to linia brzegowa jest prawie 4 razy dłuższa.

Sunset Beach (Koh Ngai)

Największa wyspa – to Phuket (542 km2), znajdująca się na Morzu Andamańskim, potem Ko Samui (280 km2) i dalej Phangan (168 km2) w Zatoce Tajlandzkiej.

Językiem urzędowym jest tutaj tajski, stolica to Bangkok (po tajsku Krung Thep), waluta – bat (THB), religia w większej mierze – to buddyzm, głową państwa jest król Bhumibol Adulyadej, ruch samochodowy – lewostronny… Więcej => tutaj.

W Tajlandii panuje głównie klimat zwrotnikowy monsunowy, jedynie na południu kraju – równikowy wilgotny.

W związku z powyższym wyróżnia się 3 pory rokugorąca i sucha (od marca do maja/czerwca, temp. ok 40C i więcej), ciepła i wilgotna (okres nasilenia się wiatrów monsunowych, od lipca do października, niewiele chłodniej, ale znacznie wzrasta wilgotność powietrza) i chłodna i sucha (od listopada do lutego, zdecydowanie mniej opadów, sporo słońca, ciepło).

Znajdziemy tu różnorodne formy krajobrazu – warstwowe góry i zamknięte w ich obrębie rolnicze doliny, skaliste i porośnięte lasami wysepki, plantacje palmy kokosowej i kauczukowca, wapienne skały z tajemniczymi jaskiniami, wiecznozielone lasy, plaże… a może natrafimy nawet na wydobywców rubinów, szafirów czy diamentów, które ostatnimi czasy zwiększyły znaczenie na rynku krajowym i zagranicznym Tajlandii…01

Tajlandia – to kraj ludzi wolnych (dosłowne tłumaczenie nazwy państwa), życzliwych i otwartych, rodzinnych i wesołych – mimo różnorodnych ludów i odmiennych kultur.Trzeba przestrzegać tu kilku zasad, podstawowe to: nigdy nie dotykać głowy Tajlandczyka, nie kierować też stopy w stronę Tajlandczyka, aby nie poczuł się urażony (np. kiedy się zakłada nogę na nogę, stopy uważane są w Tajlandii za nieczyste).Ponieważ kraj jest samowystarczalny pod względem produkcji żywności – kuchnia tajlandzka jest bardzo dobra, z pewnością należy jej wypróbować! (np. takie pyszności jak: Panang Nua, Tom Yum Seafood, Masaman Kai, Kraprow Nua, Pla pad King, Tom Kha Kai, Larb Moo i inne :-))P1060505 (Small)

Odwiedzających Tajlandię czeka podziwianie ciekawej i jakże odmiennej od naszej sztuki i architektury. Przyciągają uwagę tzw. „Waty„, a więc świątynie z klasztorami, w których mieszka ok. 300 tysięcy mnichów, także zdobione dachy z rzeźbieniami, odzwierciedlające człowieka – ptaka, figury i różnorodne pomniki Buddy, krużganki i inne.

Dlatego też polecamy spędzić kilka dni w Bangkoku (dla chętnych) po lub przed rejsem (często organizujemy kilkudniowy pobyt w znanym miejscu podczas dalekich rejsów, np. 11 dni żeglowania po Tajlandii i 3 dni w Bangkoku, albo 11 dni żeglowania po Seszelach i 3 dni w Dubaju, czy 10 dni na Kubie i zwiedzanie Hawany, Trynidad, albo 2 tygodnie rejsu po Polinezji Francuskiej i potem zwiedzanie Wysp Tuamotu i tygodniowy pobyt w Nowej Zelandii), gdzie i tak planowana jest najczęściej przesiadka samolotowa, aby bliżej poznać stolicę państwa i jego zabytki. Być może długo nie będziemy mieli okazji, aby znów tam przyjechać, a na pewno warto!

Oto atrakcje, które czekają na nas podczas żeglarskiej przygody z Phuket lub Langkawi:

Phang Nga – zatoka ze wspaniałymi, wapiennymi skałami, spektakularnymi widokami i tajemniczymi, wyżłobionymi przez wodę jaskiniami.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERAJedna z tych jaskiń stała sie bardzo popularna za sprawą nakręconego tu filmu w 1974r. „Człowiek ze złotym pistoletem” z udziałem Jamesa Bonda, do której możemy podpłynąć pontonem (Koh Ping Kan – James Bond Island)

 • Sea Gypsea Village – to muzułmańska wioska, zbudowana całkowicie na palach w Ko Panyi, również ciekawe miejsce na północy Phang Nga (silne prądy i wysokie pływy!), warto zorganizować stąd wycieczkę lokalną łódką po mangrowcach, niezapomniane widoki!

 • Hong Island – wyspa z wewnętrznymi lagunami (o ciekawych nazwach: „Salon” i „Pokój dla nowożeńców” :-)) z naturalnymi stalaktytami i stalagmitami

 • Jeszcze inne ciekawe jaskinie znajdziemy na Koh Phanak

P1090694_mRank Island – na tej wyspie, a dokładnie w Koh Rang Yai – można zobaczyć perłową farmę, jedną z najbardziej znanych i rozległych farm tego typu w południowej Tajlandii i podejrzeć uprawę perły. Istnieje również możliwość zakupu pereł różnej wielkości – w perłowym sklepie :-)

Racha Islands – wyspy znane głównie z doskonałych miejsc do nurkowania i snoorklowania. Poleca się kotwiczenie w zatoczce Ao Tawan Tok albo Ao Bungalow, a także Ao Siam, pozwalające na długie, romantyczne spacery. Racha Noi jest niezamieszkała i oferuje super nurkowania.

Phuket – zachodnie wybrzeże oferuje aż 17 piaszczystych plaż, m.in. Karon Beach, Kata Beach, Patong Beach. Ta ostatnia jest najbardziej popularna i najlepiej rozwinięta na całym zachodnim wybrzeżu wyspy Puket, stanowi jej główny ośrodek turystyczny, można tu zrobić tanie zakupy i doświadczyć nocnego życia Tajlandczyków.

Similan Islands – to archipelag 9 wysp, stanowiących morski park narodowy, uznawane są za jedne z najlepszych miejsc nurkowych w Tajlandii – z wąwozami, tunelami, jaskiniami i koralowcami, żarłaczami białymi, tuńczykami, mantami, żółwiami i innymi morskimi stworzeniami.

 • Wycieczka na wyspę nr 4 oraz na północny kraniec wyspy nr 8 w Donald Duck Bay – to niezapomniane doznania (każda z wysp ma tutaj przypisany numer).

 • Ko Tachai – szczyci się mianem jednej z najlepszych plaż w Tajlandii, można tu zorganizować BBQ w porozumieniu z lokalnymi władzami

 • Ko Surin – świetne miejsca do snoorklowania, mało turystów, atrakcyjna wioska cygańska do zobaczenia

 • pomiędzy wyspami można liczyć na udane połowy ryb, których jest tu całe mnóstwo!

P1090882_mProwincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

 • Ko Dam Hok i Ko Dam Kwan to ciekawe wyspy niedaleko Krabi z sand bank – piaszczystym przejściem pomiędzy wyspami, ale tylko podczas niskiej wody, ciekawe zjawisko, a zaraz obok jest znana Koh Kai (Chicken Island i faktycznie tak wygląda :-))

 • Dalej na południe znajdują się Phi Phi i Phi Phi Lee – raj, wyspy uważane są za najpiękniejsze na Morzu Andamańskim. W zatoce Maya Bay (Phi Phi Lee) można cieszyć się kąpielami i snoorklowaniem w krystalicznie czystej wodzie (to tutaj częściowo nakręcono film”The Beach” z Leonadro di Caprio w roli głównej

 • Na Phi Phi polecamy kotwiczenie w takich zatokach jak: Ao Nui, Ao Yongasem (Monkey Beach), Ton Sai Bay

 • Na Phi Phi Lee warto zatrzymać się w grocie Vikingów, Hong Pileh i w najsłynniejszej Maya Bay, a w okolicy warto zostać dłużej i zorganizować nurkowanie (mamy dojścia do baz nurkowych!)

P1090705_mLanta Island – wyspa usytuowana na zachodnim wybrzeżu Morza Andamańskiego pomiędzy Krabi i Phi Phi, z pięknymi białymi piaszczystymi plażami, rozciągniętymi z północy na południe, wspaniałymi krajobrazami. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i urozmaicone życie pod wodą.

Rok Island – wyspa składająca się z dwóch innych: Ko Rok Nai (wewnątrz) i Koh Rok Nok (na zewnątrz).

 • Koh Rok Noi – to głównie strome klify i piękne plaże, krystalicznie czysta woda, rafy koralowe i skały.

 • Koh Rok Nok z kolei – to miękkie, białe, piaszczyste plaże i płytkie rafy koralowe na południowo – wschodnim i południowym brzegu, znane plaże to Hat Thalu i Had Man Sai, skąd oglądanie zachodzącego słońca jest niezapomniane.

Butang Islands – niedaleko Langkawi mało znane wyspy, gdzie zamiast tysiąca turystów – spotkamy rzesze małpek. Jedna z tych wysp – malutka Lipe – ma kształt bumeranga, gdzie znaleźć można kilka skuterów, ścieżki spacerowe, kilka sklepików, a przede wszystkim białe plaże o wymownych nazwach: Wschodu Słońca (Sunrise Beach), Zachodu Słońca (Sunset Beach) oraz Pattaya (Pattaya Beach)

Ko Phetra – mała i spokojna wyspa, której klify wznoszą się na wysokość 377 metrów, tutaj obowiązkowa kąpiel i snoorklowanie, a na noc polecamy postój przy Wyspach Lao Liang, które należą do Parku Narodowego Mu Ko Phetra.

Ko Muk –  to górzysta wyspa odwiedzana ze względu na niesamowitą Emerald Cave – Szmaragdową Jaskinię na zachodnim wybrzeżu, do której trzeba płynąć wpław z latarką przez ciemny osiemdziesięciometrowy tunel. Jaskinia prowadzi do cienistej doliny która skrywa piaszczystą plażę

Langkawi – to główna wyspa z archipelagu 104 wysp o tej samej nazwie, należące do Malezji ze stolicą Kedah. Tutaj znajduje się marina zaokrętowania w przypadku organizacji rejsów one way Langkawi – Phuket. Istnieje oczywiście możliwość rozpoczęcia i zakończenia rejsu w Langkawi, tutaj dookoła również znajdują się piękne tereny, m.in.:

 • wysepka Pulau Tepur z małpkami, schodzącymi na wieczór z gór i białą, piaszczysta plażą

 • plaże Pantai Cenang, Tanjung Rhu – jedne z najbardziej znanych w Langkawi, wiele tu dobrych restauracji i sklepików, możliwość zaprowiantowania, akwarium przy tej pierwszej

 • na południu wyspa Dayang Bunting z naturalnym, największym w Langkawi jeziorem, osnutym legendami, tzw. „Jezioro brzemiennej Księżniczki” („Pregnant Princess Lake”), można się tu wykapać i spacerować po naturalnym rezerwacie

 • Kuah – stolica państwa, z wieloma sklepami „duty free” i mariną tuż przed centrum

 • Park naturalny Kilim (Kilim Geoforest Park) – to jakby wycieczka do innego świata, świata sprzed biliona lat, w którym znajduje się 100m2 wapiennych klifów wyrastających wprost z dzikich mangrowców. Można zejść do samego środka mangrowców na świeże owoce morza od rybaków z farm rybnych (znana restauracja na palach The Hole In the Wall, cumowanie na rzece Kilim)


OLYMPUS DIGITAL CAMERAW trakcie rejsu można zdawać na międzynarodowy patent ISSA Inshore Skipper lub ISSA Yacht Crew. Więcej info => tutaj.

Nasza Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA a nasi instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia Instruktora Sportu w dziedzinie Motorowodniactwo oraz Żeglarstwo

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu oraz kambuza (kuchni). Podzielimy się na wachty, będziemy gotować na jachcie (i stołować się również w lokalnych restauracyjkach w ramach kasy jachtowej!), stawiać i zrzucać żagle, cumować, kotwiczyć i uczyć się żeglowania… – Kapitanowie odpowiedzą na pytania, wytłumaczą, przeszkolą..

Kapitanami jachtów będą fachowcy, jak zawsze, osoby znające akwen, lokalne zwyczaje, chętnie przekazujące wiedzę i łatwo nawiązujące pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

TAJ – 4: 29.01 -08.02.2019 (11 dni rejsu, 10 noclegów) + ew. 3 dni w Bangkoku
TAJ – 5: 09.02 – 19.02.2019 
(11 dni rejsu, 10 noclegów) + ew. 3 dni w Bangkoku

Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu TAJ-4 w Phuket, TAJ-5 na Koh Lipe, g. 1200
Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu TAJ-4 na Koh Lipe, TAJ-5 w Phuket, g. 1200

  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania wieczorem dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu
  • z Koh Lipe pomagamy zorganizować transport do Phuket / Bangkoku na kilka sposobów
   • promem z Ko Lipe na ląd stały, potem busem na lotnisko Hat Yai (skąd można kupić bardzo tanie loty do Phuket lub Bangkoku)
   • albo busem do Phuket (ok. 6h jazdy)
   • albo pociągiem np. do Bangkoku
   • pomagamy zorganizować całą podróż!

Planowana trasa rejsu:

Trasa TAJ-4:
Phuket – Phang Nga Bay – Krabi – Phi Phi Lee – Ko Muk – Ko Rok – Ko Bulon – Ko Tarutao – Ko Lipe

Trasa TAJ-5:
Ko Lipe – Ko Tarutao – Ko Bulon – Ko Rok – Ko Muk – Phi Phi Lee – Phang Nga Bay – Phuket

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 

katamaran Lagoon 400 S2 Premium

rok produkcji 2015
kabiny/koje 4+2/8+2 +2
całkowita długość 12 m
szerokość 7,25 m
zanurzenie 1,21 m
WC/prysznic 2 / 3
zbiorniki na wodę 600 l
+ odsalarka!
zbiorniki na paliwo 2 x 200 l
pow. żagli 140 m²
silniki 2 x 40 KM
=> bardzo wygodna jednostka dwukadłubowa, posiada 4 komfortowe 2-osobowe kabiny z łazienkami (mieści się dużo bagażu :-), oraz 2 kabiny 1-osobowe na dziobie i 2 koje w mesie, są tu 4 WC i prysznice z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie
=> przestronny salon, siatka na dziobie pomiędzy kadłubami, w pełni wyposażony kambuz (z lodówką, zamrażarką i piekarnikiem).. elektryczną windę kotwiczną, autopilot, VHF, GPS…
=> sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami, pełne wyposażenie nawigacyjne, ratownicze, PPOŻ, ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę do schodzenia do wody, co ułatwia kąpiele, pełnolistwowy grot,
=> dodatkowo wentylatory w każdej kabiniei w mesiepanele słoneczneinwertergenerator i klimatyzację, odsalarkę, sprzęt ABC nurkowania…

Cena: 1150 EUR

 • cena zawiera:
  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
  • opiekę profesjonalnego skippera znającego akwen
  • podstawowe szkolenie żeglarskie
  • pościel, ręczniki
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
  • sprzątanie po rejsie
  • ubezpieczenie NW na jachcie
  • opłaty portowe pierwszego i ostatniego dnia rejsu w marinie zaokrętowania
 • cena nie zawiera:
  • dojazdu
   • przelot samolotem z PL na Phuket to koszt ok. 2500 PLN, ale zdarzają się super okazje, a my trzymamy „rękę na pulsie”!  pomagamy w znalezieniu dogodnego przelotu i w jego rezerwacji!
   • przejazd z lub do Ko Lipe (z lotniska Hat Yai busem i promem na wyspę Ko Lipe) to koszt ok. 150 zł
    • możemy zorganizować również transport z Ko Lipe do Phuket (promem i potem busem ok. 6h jazdy) lub do Bangkoku pociągiem (niezapomniana przygoda!)
   • pomagamy zorganizować transport!
  • wyżywienia, opłat portowych, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu => będą opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)
   => ok. 200 EUR / osobę (składka do rozliczenia z załogą), kapitan zwolniony

   • dzieci w wieku 3-6 lat: 100 EUR/os.
   • dzieci w wieku 7-12 lat: 150 EUR/os.
  • kaucji 80 EUR/osobę (z czego 40 EUR zwrotne po bezawaryjnym przebiegu rejsu, pozostała kwota jest bezzwrotna, przeznaczona na ubezpieczenie kaucji)
  • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
  • pobytu w Bangkoku (hotel ok. 300 – 500zł/pokój 2-osobowy/2-3 noce),
  • pomagamy zorganizować cały wyjazd => rejs + zwiedzanie Bangkoku => od początku do końca!
 • inne uwagi:
  • dla chętnych osób do kabiny 1-osobowej: 80% pełnej ceny rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Yacht Crew => gratis w cenie rejsu
  • dla chętnych szkolenie na patent ISSA Inshore Skipper => 80 EUR
  • egzamin i patent issa: 350 zł

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 2 miesiące przed zaokrętowaniem

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

 

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125