Rejsy rodzinne, szkoleniowe 2016 dookoła MALTY i na SYCYLIĘ

Kody rejsów: MLA 1-25 – zakończone

Zaokrętowanie: pierwszy dzień rejsu – Malta, godzina 1700
Wyokrętowanie: ostatni dzień rejsu –  Malta, godzina 0900
Dojazd: bezpośrednie loty z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania
Trasa: Malta – Gozo – Comino – Sycylia – Malta 
Jacht: s/y Denar (Cyclades 39.3)
Ceny, terminy rejsów: poniżej

 

Oto kilka przekonywujących argumentów, abyś popłynął z nami w rejs na Maltę…

...cudowne kolory...

1. Dookoła wysp Malty można żeglować cały rok!

Kiedy u nas zima – na Malcie jest przynajmniej 20ºC więcej… Wiosną, jesienią – temperatury często nie schodzą poniżej 20-25ºC…

Dowód (poza naszym doświadczeniem) tutaj=> www.windfinder.com, www.maltaigozo.pl

2. Bez względu na to, jak mocno wieje i z którego kierunku – na Malcie zawsze jest gdzie popłynąć!

Dookoła Malty, Gozo i Comino – znajdziemy wiele dobrze osłoniętych zatoczek, bezpiecznych kotwicowisk, kilka przyjemnych portów, a odległości między nimi – są niewielkie.

z mariny do starego miasta wiozą autobusy za całe 1,5 EUR..3. Malta to pięknie pokazana historia!

Niezapomniane przeżycia gwarantowane! Widoki niesamowite! Warto zwiedzić m.in. Valette, stolicę Malty, katakumby  Św. Pawła i Św. Agaty, ogrody Buskett, świątynie megalityczne, błękitną grotę, błękitną lagunę, lazurowe okno, wysokie klify, bazar w Marsaxlokk i wiele innych..

Więcej info o akwenie => tutaj.

4. Malta to świetny akwen na rejsy rodzinne!

Piękne krajobrazy i zabytkowe miejscowości to jedno, ale warto zwrócić uwagę na bliskie odległości, a więc krótkie dzienne przeloty i mnóstwo towarzyszącym im atrakcji (m.in. penetrowanie jaskiń, kąpiele z czyściutkiej, ciepłej wodzie, wspinanie się po skałkach, łowienie ryb…)

Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie! Z nami można się wiele nauczyć!

Namawiamy na rejsy również rodziców z niemowlakami! O organizacji, przebiegu i atrakcyjkności rejsów z NIEMOWLAKAMI można przeczytać => tutaj

.. a pontonem przejechać się do tzw. Inland Sea

5. Malta to także wspaniały akwen na rejsy szkoleniowe!

Zaawansowani żeglarze lub Ci, którzy wolą bardziej pływać niż zwiedzać – poza archipelagiem Malty mogą pożeglować na Sycylię… To raptem 60 Mm na północ i dopłynięcie do Syrakuz, Catanii, wycieczka na czynny wulkan Etnę – stają się rzeczywistością, nawet podczas tygodniowego rejsu z Malty!

6. Szkolimy i egzaminujemy na issa inshore skipper, issa yacht crew podczas rejsów szkoleniowych!

W trakcie rejsu można szkolić się i zdawać egzamin na patenty issa inshore skipper oraz issa yacht crew. Nasza Szkoła Żeglarstwa Talar Jachting jest członkiem International Sailing Schools Association już wiele lat.

Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA znajduje się w dziale „Przydatne informacje„.

7. Malta to tylko 3 godziny bezpośredniego TANIEGO lotu samolotem z wielu miast w Polsce!

...wypatrujemy samoloty..Dogodne połączenia na Maltę proponują tanie linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair. Znajdziemy bezpośrednie połączenia na Maltę z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Krakowa a nawet z Poznania. 

Ceny zaczynają się już od 113 PLN w obydwie strony! W razie potrzeby – pomagamy w rezerwacji.

Terminy rejsów zostały odpowiednio dopasowane do lotów tychże linii.

Nie trzeba jechać już wielu godzin samochodem, jak np.  do Chorwacji, poza tym temperatury tu wyższe…

Warto nie przegapić takiej okazji!

Zapraszamy!


O akwenie…

Malta – to państwo nasiąknięte ciekawą i długą historią (ponad 7000-letnią!), zamieszkiwane przez życzliwych ludzi. Wyróżnia się oryginalną architekturą, wąskimi i krętymi uliczkami, otoczonymi murami miasteczka, pięknem krajobrazu dzięki otaczającego wyspy Morza Śródziemnego, a także wieloma tajemniczymi kotwicowiskami z grotami, zacisznymi jak i gwarnymi zatoczkami z bogatym życiem podwodnym, romantycznymi plażami…

Republika Malty składa się z 3 głównych wysp: Malta, Gozo i Comino oraz z czterech zupełnie mniejszych, niezamieszkałych wysp: Ciminotto, 2 Wyspy Św. Pawła, i Filfla. Znajduje się 60 Mm na południe od Sycylii na środku Morza Śródziemnego, co daje ogromne możliwości organizacji ciekawych rejsów morskich dookoła wysp, a także na Sycylię czy na wyspę Lampeduza i do Tunezji.

Temperatury są wysokie cały rok, co pozwala żeglować po okolicach także późną jesienią a nawet zimą.

Stolicą Malty jest Valletta.
– Valletta jest najdalej na południe wysuniętą stolicą Europy. Wiele tu kościołów (365!) i religijnych figurek na domach mieszkańców, nie sposób nie wsiąknąć w klimat Malty…
Religia odgrywa ogromną rolę. Kręcono tu m.in. filmy „Gladiator” oraz „U-571″. Warto zobaczyć też Teatr Manuela, który jest trzecim najstarszym teatrem na świecie. Trzeba spróbować lokalnych win i piw. Charakterystycznym napojem jest maltańska wersja coca-coli – Kinnie oraz Farson’s Shandy – połączenie piwa i lemoniady.
– polecamy jeszcze kotwiczenie w zatoce (na boi) przy miejscowości Marsaxlokk, gdzie co tydzień w niedzielę odbywa się targ warzyw i owoców.
– Blue Grotte na południu Malty – nie jest łatwo znaleźć, ale do odważnych
świat należy! Organizowane są tam lokalne wycieczki i super nurkowania!

Gozo – to po Malcie druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich – zupełnie
zaciszne i przytulne miejsce. Dookoła jest wiele atrakcyjnych kotwicowisk i wspomnianych
tajemniczych grot. Stolicą wyspy jest Victoria (Rabat).
– polecamy kotwiczenie w zatoce otoczonej skałami (uwaga na wąskie wejście!) o nazwie Dwejra, penetrację pobliskich grot oraz wycieczkę pontonem pomiędzy skałami do jeziorka
– w południowo-zachodniej części wysoy znajduje się mała miejscowość rybacka Xlendi (przepiękna! Uwaga! jedynie duża boja pomarańczowa nadaje się do cumowania dla większych jachtów!)
– namawiamy na żeglugę wzdłuż całego brzegu Gozo – przepiękne wysokie klify
robią niesamowite wrażenie!
– postój w Marinie Mgar (na południu wyspy, marina posiada wszelkie udogodnienia
– wodę, prąd itd., warto zrobić tu zakupy i wybrać się na wycieczkę po wyspie
jednym z lokalnym autobusów)

Comino – trzecia zamieszkała wyspa archipelagu (zamieszkują ją na stałe tylko 1 rodzina (wg Wiki)), znajdująca się pomiędzy Maltą i Gozo. Tam też znajdziemy spokojne i urokliwe miejsce na kąpiel w słynnej Blue Lagoon, gdzie polecamy snoorklowanie i wycieczkę pontonem po pobliskich grotach (rewelacja!). Wyspa jest niewielka, zajmuje niecałe 3km2…

Poza Archipelagiem Wysp Maltańskich, jeżeli kierunki wiatrów dopiszą – warto pożeglować na Sycylię lub Lampeduzę.

Lampeduza – najbardziej wysunięty na południe punkt Europy. Wyspa położona jest ok. 80Mm od Malty, ok. 60 Mm od Tunezji i od Sycylii ok. 110 Mm. Jeżeli wiatry będą sprzyjać – wystarczy pożeglować dniem i nocą na spotkanie z tą piękną wyspą! Króluje tu klimat białych plaż, turkusowej wody i dzikiej przyrody. Znajduje sie również rezerwat Isola dei Conigli (wyspa królicza), gdzie co roku morskie żółwie składają jaja, a dookoła wyspy często można spotkać delfiny! Warto!

e1Catania (Sycylia) – to śliczne miasteczko w południowo – wschodniej Sycylii. Catania znajduje sie u podnóża wulkanu Etna – najwyższego i największego w Europie stożka wulkanicznego (3340 m n.p.m.), do którego warto zorganizować wycieczkę. Widok z góry to niezapomniane wrażenie!

Syrakuzy (Sycylia) – miejscowość Sycylii położona nieco bardziej na południe niż Catania, często nazywana „grecką Sycylią”. Znajduje sie tu wyspa Ortigia z urokliwym placem Piazza Duomo. Wyspa jest najczęściej odwiedzana przez turystów w tych okolicach, połączona mostem od 2,5 tyś. lat z Sycylią z bogatą historią.

Czeka więc moc wrażeń, sporo żeglowania, wizyt w historycznych miejscach, także postojów na kotwicowiskach ze snoorklowaniem w czystej i ciepłej wciąż wodzie, postojów w zatoczkach z piaszczystymi plażami i tajemniczymi grotami…

Więcej info można znaleźć w dziale Czartery => AKWENY => MALTA


Charakter rejsu…

Rejs ma charakter szkoleniowy, co oznacza to, że uczestnicy rejsu, podzielni na wachty, będą brali czynny udział w pracach związanych z obsługą jachtu (m.in. stawianie/zrzucanie żagli, klarowanie, utrzymanie porządku, sterowanie, nawigowanie, cumowanie itd.) oraz kambuza (kuchni).

Będziemy żeglować zarówno w dzień, jak i w nocy.

2015-07-27 14.21.05 (Small)Każdy powinien doświadczyć widoku nieba pełnego gwiazd z dala od świateł miasta, zobaczyć, jak pięknie w nocy widać fosforyzujący plankton, jak statki są różnie oświetlone, jak zupełnie inaczej w nocy wchodzi się do portu…. Rewelacja!

Kapitanem rejsu będzie fachowiec, skipper i instruktor żeglarstwa, osoba znająca akwen, lokalne zwyczaje, żeglująca wiele lat po przeróżnych akwenach świata, chętnie przekazująca wiedzę i łatwo nawiązująca pozytywne relacje z załogą.

Z nami można się wiele nauczyć!

Po zakończonym rejsie – każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu od kapitana, z zaznaczonymi odwiedzonymi portami, przepłyniętymi godzinami na żaglach czy na silniku. Opinia taka jest honorowana przez PZŻ oraz niezbędna dla osób, które w przyszłości chcą przystępować do egzaminu na poszczególne stopnie żeglarskie.

Terminy i ceny rejsów

 KOD   TERMIN  DNI TEMAT  PROPONOWANA TRASA   CENA 
Rejsy dookoła MALTY (Malta, Gozo, Comino) i na Sycylię
MLA-6 03.04 – 10.04.2016 7 rejs szkoleniowy 
Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta
tanie loty z  WAW. KRK, WRO, GDA, POZ
1390 PLN
+ 120 EUR
MLA-7 10.04 – 17.04.2016 7 15 Festiwal Sztucznych Ogni
rejs szkoleniowy
Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta
tanie loty z  WAW. KRK, WRO, GDA, POZ
1390 PLN
+ 120 EUR
MLA-8 17.04 – 24.04.2016 7  15 Festiwal Sztucznych Ogni
MANEWRÓWKA DLA SKIPPERÓW
Malta – Gozo – Comino – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1450 PLN
+ 120 EUR
MLA-9 24.04 – 01.05.2016 7 rejs rodzinny
(z dziećmi 2-7 lat)
Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1450 PLN
+ 110 EUR
MLA-10 01.05 – 08.05.2016 7 15 Festiwal Sztucznych Ogni
MAJÓWKA 1
Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1550 PLN
+ 120 EUR
MLA-11 08.05 – 15.05.2016 7 Rejs rodzinny
/szkoleniowy
MAJÓWKA 2
Malta – Gozo – Comino – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1490 PLN
+ 120 EUR
MLA-12 15.05 – 22.05.2016 7 Rejs rodzinny /szkoleniowy
MAJÓWKA 3

Malta – Gozo – Comino – (Sycylia) – Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1490 PLN
+ 140 EUR
MLA-13 22.05 – 29.05.2016 7 Rejs rodzinny
BOŻE CIAŁO, DZIEŃ MATKI
Malta – Gozo – Comino – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1550 PLN
+ 140 EUR
MLA-14 29.05 – 05.06.2016 7 Rejs rodzinny na
DZIEŃ DZIECKA
Malta – Gozo – Comino –  Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1550 PLN
+ 140 EUR
MLA-15 05.06 – 12.06.2016 7 Rejs szkoleniowy
MANEWRÓWKA DLA SKIPPERÓW
Malta – Gozo – Comino – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1550PLN
+ 130 EUR
MLA-16 12.06 – 19.06.2016 7 Rejs szkoleniowy
Malta – Gozo – Comino – /Sycylia/ –  Malta
TANIE LOTY 340 PLN (GDA), 400 PLN (WAW, WRO)
1550 PLN
+ 150 EUR
MLA-17 19.06 – 29.06.2016 10 Rejs szkoleniowy
10 Festival MTV MALTA
Malta – Sycylia – Gozo – Comino – Malta
tanie loty z KRK, WRO, WAW, GDA, POZ
1590 PLN
+ 170 EUR
MLA-18 29.06 – 06.07.2016 7 Rejs rodzinny Malta – Gozo – Comino –   Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1490 PLN
+ 150 EUR
MLA-19 06.07 – 16.07.2016
10 Rejs rodzinny
– szkoleniowy
Malta – Gozo – Comino –  Sycylia – Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1790 PLN
+ 160 EUR
LATO-1 17.07 – 28.07.2016 11 Rejs szkoleniowy
ONE WAY
z Malty na Sycylię
Malta – Panteleria – Egady – Trapani (Sycylia)
tanie loty z WRO, KRK, WMI
1850 PLN
+ 190 EUR
LATO-6 02.09 – 10.09.2016 8 Rejs szkoleniowy
ONE WAY

z Sycylii na Maltę
Trapani (Sycylia) – W-py Egady – Panteleria – Malta
tanie loty z KRK, WMI, WRO
1650 PLN
+ 160 EUR
MLA – GR 10.09 – 24.09.2016 14 Rejs szkoleniowo – stażowy
ONE WAY
z Malty do Grecji
Malta – Syrakuzy (Sycylia) – Zakynthos (Grecja) – Kan. Koryncki – Ateny
tanie loty z WRO, KRK, WMI, WAW
1950 PLN
+ 200 EUR
GR – MLA 09.10 – 23.10.2016 14 Rejs szkoleniowo – stażowy
ONE WAY
z Grecji na Maltę
Ateny – Kan. Koryncki – W-py Jońskie – Sycylia – Malta
tanie loty z WMI, WAW, GDA, KRK, WRO, POZ
1790 PLN
+ 200 EUR
MLA-20 26.10 – 05.11.2016 10 Rejs z Rybickimi Malta – Gozo – Comino –  Sycylia  Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, POZ, WAW
1350 PLN
+ 120 EUR
MLA-21 05.11 – 12.11.2016
7 Rejs – szkoleniowy
Święto
NIEPODLEGŁOŚCI
Malta – Gozo – Comino –  (Sycylia) – Malta
tanie loty z  WRO, GDA
1290 PLN
+ 100 EUR
MLA-22 13.11 –
20.11.2016
7 Rejs szkoleniowy Malta – Gozo – Comino –  (Sycylia)  Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, WAW
1250 PLN
+ 100 EUR
MLA-23 26.11 – 03.12.2016
7 Rejs szkoleniowy
ANDRZEJKI
Malta – Gozo – Comino –  (Sycylia) – Malta
tanie loty z  WRO, GDA, WAW
1190 PLN
+ 100 EUR
MLA-24 03.12 –
10.12.2016
7 Rejs szkoleniowy
MIKOŁAJKI
Malta – Gozo – Comino –  (Sycylia)  Malta
tanie loty z  KRK, WRO, GDA, WAW
1190 PLN
+ 100 EUR
MLA-25 26.12 – 02.01.2017
7 Rejs na
NOWY ROK 2017
SYLWESTER
Malta – Gozo – Comino –  (Sycylia) – Malta
tanie loty z  WAW, POZ
1350 PLN
+ 130 EUR
Zainteresowanych czarterem całego jachtu ze skiperem – prosimy o KONTAKT

 

 • Zaokrętowanie: pierwszego dnia rejsu, godzina 1700
 • Wyokrętowanie: ostatniego dnia rejsu, godzina 0900
  • planowane jest dopłynięcie do portu wyokrętowania w godzinach popołudniowych dnia poprzedzającego ostatni dzień rejsu
 • Cena podana w tabeli:
  • cena zawiera:
   • koję na jachcie w  kabinie dwuosobowej
   • opiekę profesjonalnego skippera, znającego akwen
   • podstawowe szkolenie żeglarskie
   • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
   • ubezpieczenie NW na jachcie
   • opłaty portowe w marinie zaokrętowania pierwszego dnia rejsu
   • pościel
  • cena nie zawiera:
   • dojazdu
    • do i z Malty latają tanie linie lotnicze Wizzair przez całą zimę, wiosnę i lato – bezpośrednie loty z Gdańska i Warszawy
    • do i z Malty latają także tanie linie lotnicze Ryanairz Krakowa przez całą zimę, a od wiosny także z Wrocławia, Gdańska, Warszawy Modlina i Poznania
    • Super ceny bezpośrednich lotów zaczynają się już od 360 PLN w dwie strony!
    • strona rezerwacji biletów:
     • => Wizzair
     • => Ryanair (bezpośrednie loty z Krakowa i Wrocławia od kwietnia 2016)
    • Terminy rejsów zostały dopasowane to lotów tychże tanich linii lotniczych!
    • Pomagamy znaleźć dogodne połączenia!
   • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, gaz
    • => w tabeli jest to wartość w EUR obok ceny rejsu (110 EUR – 170 EUR)
    • => dzieci poniżej 5 lat – 50% składki, dzieci w wieku 5-12 lat – 75% składki
    • składka zbierana będzie w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą, kapitan zwolniony
   • kaucji zwrotnej po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/os. (na poczet ewentualnych szkód powstałych z winy uczestnika)
   • szkolenia na patent issa inshore skipper: 80 EUR/os. (issa qualified crew gratis w cenie rejsu)
   • sprzątania po rejsie: 80 EUR/załogę
   • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)
   • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (można rezerwować u nas w biurze, jesteśmy agentem firmy Allianz, wystawiamy polisy ubezpieczeniowe – turystyczne Tramp)
  • inne uwagi:
   • egzamin i patent issa: 350 zł
   • zniżki dla naszych stałych klientów: 5%
   • zniżki dla grupy min. 5 osób: 5%
   • zniżki dla rodzin z dziećmi (min. 4 osoby): 7%
   • cena za rejs dla dzieci w wieku <2 lat – gratis, dzieci w wieku 2-5 lat – 50% ceny rejsy, dzieci w wieku 6-12 lat – 75% ceny rejsu

 

Planowane trasy rejsów:

Malta – Gozo – Comino – Sycylia – Malta 

 • Uwaga! Podana trasa jest tylko prognozowana i zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych 


Cyclades 39.3
s/y Denar

rok produkcji 2007
producent Beneteau
kabiny/koje 3 / 6 + 2
całkowita długość 11,97  m
szerokość 3,95  m
zanurzenie 2,00 m
WC/prysznic 1 / 2
zbiorniki na wodę 360 l
zbiorniki na paliwo 200 l
pow. żagli 90 m²
silnik Yanmar  39 KM

=> dzielna, sprawdzona jednostka, świetnie nadająca się na szkoleniowe czy rodzinne rejsy, doskonała dla osób pragnących szlifować swoje umiejętności żeglarskie, aby w niedalekiej przyszłości samemu wyczarterować jacht i poprowadzić rejs…

=> jacht posiada 3 dwuosobowe kabiny oraz 2 miejsca w mesie (stół w mesie jest składany, max. 8 koi),  1 WC z prysznicem z ciepłą wodą oraz prysznic na rufie, pełne wyposażenie ratunkowe, nawigacyjne, p.poż, kambuzowe (m.in. kuchenka z piekarnikiem, lodówka, sztućce, garnki, patelnie itp.) i hotelowe…

=> jacht posiada m.in. elektryczną windę kotwiczną (2015), autopilot, VHF, GPS z ploterem w kokpicie, sondę, wiatromierz, odtwarzacz CD z głośnikami na zewnątrz, składane bimini i składaną owiewkę (2015), ponton wraz z silnikiem zaburtowym, drabinkę na rufie do schodzenia do wody, pełnolistwowy grot, rolowaną genuę i genakera (żagle 2014r.), 2 koła sterowe, inwerter, przenośne ogrzewanie i inne…

Warunki rezerwacji

 • należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy
 • następnie przygotowujemy umowę uczestnictwa w rejsie i wysyłamy ją
 • w ciągu 10 dni od momentu podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny rejsu
 • pozostała kwota płatna jest na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kod rejsu

Termin rejsu

Telefon

Treść wiadomości

 

 

Talar Jachting

Od lat zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem rejsów i kursów żeglarskich po morzach - na przeróżnych akwenach świata. Pomagamy w organizacji czasu wolnego pod żaglami, przeprowadzamy jachty, szkolimy na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczymy manewrować, nawigować, pośredniczymy w czarterowaniu jachtów, doradzamy...

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

info@talar-jachting.pl

gosia@talar-jachting.pl

+48 606 715 125